29 жовтня 2024 року в Києві відбувся захід «Український шлях до ЄС: Ключові висновки з Тіньового звіту щодо розділу 23 «Правосуддя та основоположні права» та Другої двосторонньої сесії Україна-ЄС щодо розділу 23 (Кластер 1 «Основи процесу вступу до ЄС»)», який організовано за сприяння Проєкту ЄС «Право-Justice» та коаліції громадських організацій.
Неурядові організації, зокрема Лабораторія законодавчих ініціатив, Transparency International Ukraine, Центр прав людини ZMINA, ГО «Адвокат майбутнього» та Асоціація правників України, презентували Тіньовий звіт до розділу 23 «Правосуддя та фундаментальні права» Звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році.
Під час панельної дискусії, присвяченої темі «Правосуддя: наступні ключові кроки в інтеграції України до ЄС», Андрій Пасічник відповів на запитання щодо результатів процедури добору, яку здійснює Комісія, щоб вирішити кадрові проблеми суддівського корпусу, а також щодо прогресу виконання Комісією міжнародних зобов’язань у процесі європейської інтеграції.
Голова ВККСУ повідомив, що Комісією завершено конкурс на зайняття вакантних посад суддів у місцевих судах, оголошений 14 вересня 2023 року, рекомендовано призначити майже 400 осіб на відповідні позиції. За оптимістичного сценарію до кінця наступного року Комісія зможе надати рекомендації для призначення на посади суддів в судах апеляційної інстанції, адже протягом 2025 року планується завершити конкурс до апеляційних судів. Також він розповів, на якому етапі перебуває конкурс до Вищого антикорупційного суду та як проходить кваліфікаційне оцінювання суддів на відповідність займаній посаді.
Крім того, Голова Комісії акцентував на питаннях цифровізації робочих процесів у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України. Сьогодні члени ВККСУ разом з представниками інших органів судової влади та проєктами міжнародної технічної допомоги докладають максимальних зусиль, щоб електронне досьє судді почало функціонувати вже у 2026 році.
На переконання Андрія Пасічника, за допомоги міжнародних партнерів Комісія зможе виконати свої зобов’язання в межах євроінтеграційних процесів.
З-поміж іншого, учасники обговорили деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції під час дискусії щодо антикорупційної політики, окрема дискусійна панель стосувалася прав людини та основоположних свобод.
У заході взяли участь Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина, Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, заступник керівника Офісу Президента України Ірина Мудра, заступник Голови Вищої ради правосуддя Дмитро Лук’янов, суддя Конституційного Суду України Віктор Городовенко, заступник Генерального прокурора Вікторія Літвінова та інші експерти.