X

Про розгляд клопотання ректора Національної школи суддів України щодо представлення до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України» співробітника установи

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
29.11.2016
172/зп-16
Про розгляд клопотання ректора Національної школи суддів України щодо представлення до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України» співробітника установи

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі:

головуючого - Козьякова С.Ю.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Василенка А.В., Весельської Т.Ф., Заріцької А.О., Лукаша Т.В., Луцюка П.С., Прилипка С.М., Тітова Ю.Г., Устименко В.Є., Шилової Т.С., Щотки С.О.,

розглянувши клопотання ректора Національної школи суддів України щодо представлення до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України» співробітника установи,

встановила:

28 листопада 2016 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло клопотання ректора Національної школи суддів України щодо представлення до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України» Фулей Тетяні Іванівні. До клопотання додано нагородний лист для представлення до відзначення державною нагородою Фулей Т.І., її біографічну довідку, витяг з протоколу загальних зборів трудового колективу Національної школи суддів України від 23 листопада 2016 року № 2 про розгляд пропозиції щодо представлення її до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України».

Розглянувши клопотання ректора Національної школи суддів України та додані до нього матеріали, Комісія дійшла висновку про можливість висунення кандидатури Фулей Тетяни Іванівни, начальника відділу науково-методичного забезпечення суддівського корпусу Національної школи суддів України, до відзначення державною нагородою, присвоєння почесного звання України «Заслужений юрист України», виходячи з такого.

Відповідно до частин другої та третьої статті 104 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон) Національна школа суддів України утворюється при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України і здійснює свою діяльність відповідно до цього Закону та статуту, затвердженого Комісією. Національну школу суддів України очолює ректор, якого призначає на посаду і звільняє з посади Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Згідно з частиною другою статті 10 Закону України «Про державні нагороди України» почесні звання України присвоюються особам, які працюють у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери, як правило, не менше десяти років, мають високі трудові досягнення і професійну майстерність, якщо інше не встановлено положенням про почесне звання України.

Відповідно до абзацу тридцять сьомого пункту 9 Положення про почесні звання «Заслужений юрист України» присвоюється юристам, які працюють в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, прокуратури, юстиції, державної безпеки, внутрішніх справ, адвокатурі, на підприємствах, в установах, організаціях, за значний внесок у розбудову правової держави.

Пунктом 11 Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 № 476/2001 (далі - Положення) передбачено що, висунення кандидатури до присвоєння почесних звань здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у трудових колективах установ, організацій, підприємств незалежно від типу, форми власності та господарювання. Клопотання про присвоєння почесних звань порушується перед відповідним органом чи організацією вищого рівня залежно від підпорядкованості.

Згідно з пунктом 16 Положення визначено, що особи, яких представляють до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України», повинні мати вищу освіту на рівні спеціаліста або магістра.

Фулей Т.І. у 1994 році закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю «географія» та здобула кваліфікацію «Географ. Викладач» (диплом з відзнакою); у 1999 році закінчила Львівський державний університет імені Івана Франка за спеціальністю «правознавство» та здобула кваліфікацію юриста (диплом з відзнакою); у 2002 році закінчила аспірантуру кафедри історії та теорії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка за спеціальністю «теорія права». У 2003 році в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка захистила кандидатську дисертацію на тему: «Сучасні загальнолюдські принципи права та проблеми їх впровадження в Україні».

Фулей Т.І. розпочала трудову діяльність у вересні 1992 року. З березня 2011 року працювала на посаді головного наукового співробітника, начальника відділу наукових досліджень проблем судочинства та його удосконалення Національної школи суддів України. З березня 2015 року і дотепер - начальник відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України.

Фулей Т.І. понад 13 років працює у сфері суддівської освіти в Україні, впроваджуючи у національну практику кращий світовий досвід підготовки суддів та кандидатів на посаду судді.

Фулей Т.І. автор 6 навчально-методичних та науково-методичних посібників для суддів та співавтор п’яти навчально-методичних посібників для суддів.

Під керівництвом Фулей Т.І. у Національній школі суддів України розроблено, апробовано та успішно впроваджено навчальні курси (у формі тренінгів) для підготовки суддів на теми: «Застосування ЄКПЛ та практики ЄСПЛ при здійсненні правосуддя» (для суддів загальних судів та суддів адміністративних судів) та «Захист права власності у світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини» (для суддів адміністративної, цивільної та господарської спеціалізацій), підготовлено понад 100 суддів-тренерів з цієї тематики. Окрім того, у процесі розробки перебувають п’ять навчальних курсів для кандидатів на посаду судді із застосування Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини та практики Європейського суду з прав людини при здійснення правосуддя. Навчальні курси розробляються для кожного виду судочинства (передбачено по одному тренінгу з цивільного, господарського, адміністративного, кримінального судочинства та судочинства у справах про адміністративні правопорушення), а також тренінг, присвячений верховенству права та правам людини у світлі ЄКПЛ та практики ЄСПЛ.

За її безпосередньої участі у 2013-2016 роках Національною школою суддів України у співпраці з Національним суддівським інститутом Канади проведено 14 методологічних семінарів з підвищення кваліфікації суддів-викладачів, та підготовлено 300 суддів-викладачів. Під керівництвом Фулей Т.І. підготовлено методичні рекомендації для викладачів (тренерів) щодо розроблення та проведення тренінгів (2016).

Фулей Т.І. - автор понад 70 наукових публікацій.

З огляду на наведене Фулей Т.І., начальник відділу науково-методичного забезпечення суддівського корпусу Національної школи суддів України, може бути відзначена державною нагородою, присвоєння почесного звання України «Заслужений юрист України».

Керуючись статтями 93, 104 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», частиною другою статті 10 Закону України «Про державні нагороди України», Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 № 476/2001, Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

підтримати клопотання ректора Національної школи суддів України щодо представлення до присвоєння почесного звання «Заслужений юрист України» Фулей Тетяни Іванівни, начальника відділу науково-методичного забезпечення підготовки суддівського корпусу Національної школи суддів України.

Звернутися до Президента України з поданням про присвоєння Фулей Тетяні Іванівні почесного звання «Заслужений юрист України».

Головуючий                                                                                             С.Ю. Козьяков

Члени Комісії:                                                                                          В.І. Бутенко

                                                                                                                   А.В. Василенко

                                                                                                                   Т.Ф. Весельська

                                                                                                                   А.О. Заріцька

                                                                                                                   Т.В. Лукаш

                                                                                                                   П.С. Луцюк

                                                                                                                   С.М. Прилипко

                                                                                                                   Ю.Г. Тітов

                                                                                                                   В.Є. Устименко

                                                                                                                   Т.С. Шилова

                                                                                                                   С.О. Щотка