X

Про розгляд питання щодо відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубеля Руслана Михайловича за зверненнями Хомина Я.М.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
28.09.2016
1834/дп-16
Про розгляд питання щодо відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубеля Руслана Михайловича за зверненнями Хомина Я.М.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі:

головуючого ˗ Патрюка М.В.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Весельської Т.Ф., Заріцької А.О.,  Луцюка П.С., Макарчука М.А., Мішина М.І., Прилипка С.М., Тітова Ю.Г., Устименко В.Є.,

розглянувши питання про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубеля Руслана Михайловича за зверненнями Хомина Я.М.,

встановила:

У листопаді 2013 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі ˗ Комісія) надійшла скарга Хомина Я.М. щодо поведінки судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Дубеля P.M.

У скарзі Хомин Я.М. зазначає про невжиття суддею Дубелем P.M. заходів щодо розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 про відшкодування майнової та моральної шкоди протягом строку, встановленого законом.

Зокрема, автор звернення зазначає, що позов до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області було подано ще у січні 2008 року, однак на дату його звернення до Комісії, у листопаді 2013 року, справу так і не було вирішено по суті.

Із урахуванням викладених обставин заявник просить Комісію притягнути суддю Дубеля P.M. до дисциплінарної відповідальності.

28 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд» (далі ˗ Закон) від 12 лютого 2015 року № 192-VIII, яким Закон України «Про судоустрій і статус суддів» викладено у новій редакції. Відповідно до пункту 8 розділу II цього Закону (Прикінцеві та перехідні положення) заяви та скарги, подані до набрання чинності цим Законом, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

Ураховуючи наведене, дисциплінарне провадження за цією скаргою має здійснюватися за Законом України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції 2010 року.

Відповідно до статті 86 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» членом Комісії проведено перевірку викладених у скарзі обставин.

Розглянувши матеріали перевірки, заслухавши доповідача, Комісія дійшла висновку про припинення дисциплінарного провадження стосовно Дубеля P.M. з таких підстав.

Перевіркою встановлено, що Дубель P.M. Постановою Верховної Ради України від 15 травня 2003 року № 809-IV «Про обрання суддів» обраний на посаду судді Дрогобицького міського суду Львівської області безстроково, Указом Президента України від 23 березня 2004 року № 358/2004 «Про переведення суддів місцевих загальних судів та призначення виконуючих обов'язки голів цих судів» переведений на роботу на посаду судді новоутвореного Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області.

Постановою Верховної Ради України від 08 вересня 2016 року № 1515-VIII «Про звільнення суддів» Дубеля P.M. звільнено з посади судді Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області відповідно до пункту 9 частини п'ятої статті 126 Конституції України у зв'язку з поданням заяви про відставку.

Частиною першою статті 84 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що дисциплінарне провадження ˗ це процедура розгляду органом, визначеним законом, звернення, в якому містяться відомості про порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обов’язків чи присяги судді.

Згідно з частиною першою статті 51 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.

Таким чином, Дубель P.M. відповідно до Постанови Верховної Ради України від 08 вересня 2016 року № 1515-VIII «Про звільнення суддів» не наділений статусом судді в розумінні статті 51 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Ураховуючи наведене, підстави для здійснення Комісією дисциплінарного провадження стосовно Дубеля P.M. відсутні.

Частиною третьою статті 90 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається її регламентом.

Відповідно до підпункту 13.2.12 пункту 13.2 розділу XIII Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 08 червня 2011 року № 1802/зп-11 (зі змінами та доповненнями) розгляд Комісією питання про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у разі подання ним заяви про відставку здійснюється у загальному порядку. Якщо на момент розгляду такого питання суддя звільнений з посади уповноваженим органом чи до Комісії надійшло повідомлення від голови суду, в якому суддя обіймав посаду, про смерть судді та документи, що це підтверджують, Комісія припиняє дисциплінарне провадження із зазначенням у рішенні цих обставин.

Ураховуючи викладене, керуючись статтями 83-86, 91, 97 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції 2010 року та підпунктом 13.2.12 пункту 13.2 розділу XIII Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у редакції 2011 року, Комісія

вирішила:

припинити дисциплінарне провадження стосовно Дубеля Руслана Михайловича за зверненнями Хомина Я.М.

Головуючий                                                                       М.В. Патрюк

Члени Комісії:                                                                    В.І. Бутенко

                                                                                             Т.Ф. Весельська

                                                                                              А.О. Заріцька

                                                                                              П.С. Луцюк

                                                                                              М.А. Макарчук

                                                                                              М.І. Мішин

                                                                                              С.М. Прилипко

                                                                                              Ю.Г. Тітов

                                                                                              В.Є. Устименко