X

Про розгляд дисциплінарної справи стосовно судді Голосіївського районного суду міста Києва Калініченко Лариси Степанівни за зверненням Назарової Ірини Володимирівни

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
27.05.2016
1100/дп-16
Про розгляд дисциплінарної справи стосовно судді Голосіївського районного суду міста Києва Калініченко Лариси Степанівни за зверненням Назарової Ірини Володимирівни

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі:

головуючого ‑ Патрюка М.В.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Весельської Т.Ф., Заріцької А.О., Макарчука М.А., Прилипка С.М., Тітова Ю.Г., Щотки С.О.,

розглянувши дисциплінарну справу стосовно судді Голосіївського районного суду міста Києва Калініченко Лариси Степанівни за зверненням Назарової Ірини Володимирівни,

встановила:

У жовтні 2014 та квітні 2015 року до Комісії надійшли звернення гр. Назарової І.В. щодо поведінки судді Голосіївського районного суду міста Києва Калініченко Л.C., які можуть мати наслідком притягнення судді до дисциплінарної відповідальності на підставі частини першої статті 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (у редакції від 07 липня 2010 року).

Заявник зазначає, що у провадженні судді перебувала справа № 752/15859/14-ц за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, компанії «Стокман Інтерхолд С.А.» про стягнення грошових коштів та за зустрічною позовною заявою ОСОБА_2, компанії «Стокман Інтерхолд С.А.»   до ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: Ленстон Холдінг ІНК про визнання недійсним договору та стягнення грошових коштів.

02 жовтня 2014 року суддею постановлено ухвалу про задоволення заяви позивачів за зустрічним позовом про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно відповідача ОСОБА_4.

Постановлено ухвалу на адресу відповідача не було направлено.

Про накладення арешту відповідачу стало відомо 13 жовтня 2014 року.

Відповідач жодного разу належним чином не повідомлявся про дати призначених судових засідань.

Відповідач вважає ухвалу незаконною та необґрунтованою.

Окрім того, заявник, який є представником відповідача не мав можливості ознайомитись з матеріалами справи.

19 листопада 2014 року суддею ухвалено рішення про задоволення зустрічної позовної заяви. Вказане рішення суддею ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Посилаючись на вказані обставини, заявник вважає, що в діях судді вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, які є підставами для вжиття заходів дисциплінарного впливу стосовно судді.

Відповідно до вимог статті 86 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» членом Комісії проведено перевірку даних про наявність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, за результатами якої складено висновок з викладенням виявлених фактів та обставин.

Згідно з частиною восьмою розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» заяви і скарги, подані до набрання чинності цим Законом, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності цим Законом, здійснюються відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, що діяла на момент подачі відповідної заяви (скарги), відкриття відповідного дисциплінарного провадження.

Розглянувши висновок члена Комісії, заслухавши доповідача, Комісія дійшла висновку, що провадження у дисциплінарній справі необхідно припинити з таких підстав.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє в межах повноважень, Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє в межах повноважень, визначених статтею 91 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з урахуванням приписів якої Комісія розглядає заяви та повідомлення про дисциплінарну відповідальність суддів місцевих та апеляційних судів та за наявності підстав порушує дисциплінарні справи і здійснює дисциплінарне провадження.

Підстави дисциплінарної відповідальності судді визначено статтею 83 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Статтею 85 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює дисциплінарне провадження щодо суддів першої та апеляційної інстанцій.

При цьому відповідно до статті 51 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддею є громадянин України, який відповідно до Конституції України та цього Закону призначений чи обраний суддею, займає штатну суддівську посаду в одному з судів України і здійснює правосуддя на професійній основі.

Указом Президента України від 24 лютого 2016 року № 64/2016 «Про звільнення суддів» Калініченко Ларису Степанівну звільнено з посади судді Голосіївського районного суду міста Києва у зв’язку з порушенням присяги судді.

Ураховуючи викладене та керуючись статтями 83-89 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища кваліфікаційна комісія суддів України,

вирішила:

провадження у дисциплінарній справі стосовно судді Голосіївського районного суду міста Києва Калініченко Лариси Степанівни за зверненням Назарової Ірини Володимирівни припинити.

Головуючий                                                                                                М.В. Патрюк

Члени Комісії:                                                                                             В.І. Бутенко

                                                                                                                      Т.Ф. Весельська

                                                                                                                      А.О. Заріцька

                                                                                                                      М.А. Макарчук

                                                                                                                      С.М. Прилипко

                                                                                                                      Ю.Г. Тітов

                                                                                                                      С.О. Щотка