X

Про внесення до Вищої ради правосуддя рекомендації щодо призначення Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
07.09.2023
1/дс-23
Про внесення до Вищої ради правосуддя рекомендації щодо призначення Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Ігнатова Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Волкової Л.М., Гацелюка В.О., Кидисюка Р.А., Коліуша О.Л., Мельника Р.І., Омельяна О.С., Пасічника А.В., Сабодаша Р.Б., Сидоровича Р.М., Чумака С.Ю., Шевчук Г.М.,

розглянувши питання внесення до Вищої ради правосуддя рекомендації про призначення Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області,

встановила:

Указом Президента України від 24 вересня 2016 року № 410/2016 Шуліку Олександру Олександрівну призначено на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області строком на п’ять років.

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 26 липня 2023 року надійшли  матеріали з додатками щодо призначення судді Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області, розгляд яких Вищою радою правосуддя у період відсутності повноважного складу Комісії не завершено.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 10 серпня 2023 року № 51/зп-23 між членами Комісії здійснено автоматизований розподіл матеріалів Вищої ради правосуддя щодо призначення Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області, не розглянутих Вищою радою правосуддя в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Відповідно до протоколу розподілу між членами Комісії від 18 серпня 2023 року матеріали з додатками щодо призначення судді Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області передано члену Комісії Чумаку С.Ю.

Підпунктом 2 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України передбачено, що повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Згідно з підпунктом 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (до 30 вересня 2016 року), має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VІІІ (далі - Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному Законом.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 22 квітня 2019 року № 98/ко-19 суддю Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шуліку О.О. визнано такою, що відповідає займаній посаді.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 19 жовтня 2019 року № 193-IX з дня набрання чинності цим законом (07 листопада 2019) повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припинено.

Строк повноважень судді Шуліки О.О. закінчився 24 вересня 2021 року.

01 червня 2023 року сформовано повноважний склад Комісії.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Водночас рішення про рекомендацію на посаду Шуліки О.О., п’ятирічний строк повноважень якої на посаді судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області закінчився та яка підтвердила відповідність займаній посаді судді, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України до цього часу не ухвалено.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про необхідність внесення рекомендації про призначення  Шуліки Олександри Олександрівни на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища кваліфікаційна комісія суддів України

 

вирішила:

рекомендувати Шуліку Олександру Олександрівну для призначення на посаду судді Онуфріївського районного суду Кіровоградської області.

 

 

Головуючий                                                                                                           Р.М. Ігнатов

Члени Комісії:                                                                                                       М.Б. Богоніс

                                                                                                                                Л.М. Волкова

                                                                                                                                В.О. Гацелюк

                                                                                                                                Р.А. Кидисюк

                                                                                                                                О.Л. Коліуш

                                                                                                                                Р.І. Мельник

                                                                                                                                О.С. Омельян

                                                                                                                                А.В. Пасічник

                                                                                                                                Р.Б. Сабодаш

                                                                                                                                Р.М. Сидорович

                                                                                                                                С.Ю. Чумак

                                                                                                                                Г.М. Шевчук