X

Про відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
17.04.2024
105/зп-24
Про відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Першої палати:

головуючого – Галини ШЕВЧУК,

членів Комісії: Михайла БОГОНОСА, Надії КОБЕЦЬКОЇ (доповідач), Руслана МЕЛЬНИКА, Андрія ПАСІЧНИКА,

розглянувши питання про відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області,

встановила:

13 лютого 2024 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло повідомлення з Державної судової адміністрації України про необхідність розгляду питання щодо відрядження одного судді до Буринського районного суду Сумської області у зв’язку з виявленням надмірного рівня судового навантаження в цьому суді.

Комісією 15 лютого 2024 року розпочато процедуру відрядження (як тимчасового переведення) та встановлено семиденний термін (з дня оголошення про початок процедури відрядження судді) для подання документів, визначених пунктом 6 розділу IV-1 Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами, далі – Порядок).

Вказаний строк закінчився 23 лютого 2024 року.

Протягом зазначеного строку жоден суддя не виявив бажання бути відрядженим до Буринського районного суду Сумської області.

Рішенням Комісії від 13 березня 2024 року продовжено строк розгляду питання про відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області до 10 квітня 2024 року.

Також встановлено семиденний термін, починаючи із дня оголошення про продовження процедури відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області, для подачі документів, визначених пунктом 6 розділу IV-1 Порядку.

Протягом указаного строку жоден суддя не виявив бажання бути відрядженим до Буринського районного суду Сумської області.

Частиною першою статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, припиненням роботи суду у зв’язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Абзацом першим пункту 15 розділу ІІІ Порядку визначено, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ цього Порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді або продовження строку розгляду такого питання.

Заслухавши доповідача, дослідивши наявні в Комісії матеріали, врахувавши, що питання відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області вже продовжувалося, проте відповідної згоди від суддів не надійшло, Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійшла висновку про залишення без розгляду питання про відрядження одного судді до цього суду.

Керуючись статтями 55, 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

залишити без розгляду питання про відрядження судді до Буринського районного суду Сумської області.

Головуючий                                                                                                         Галина ШЕВЧУК

Члени Комісії:                                                                                                     Михайло  БОГОНІС

                                                                                                                            Надія КОБЕЦЬКА

                                                                                                                            Руслан  МЕЛЬНИК

                                                                                                                           Андрій  ПАСІЧНИК