X

Про розгляд питання щодо допуску Петренко Людмили Василівни до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14.09.2023 № 94/зп-23

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
18.03.2024
207/ас-24
Про розгляд питання щодо допуску Петренко Людмили Василівни до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14.09.2023 № 94/зп-23

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі колегії:

головуючого – Романа ІГНАТОВА (доповідач),

членів Комісії: Ярослава ДУХА, Олексія ОМЕЛЬЯНА,

розглянувши питання допуску Петренко Людмили Василівни до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23,

встановила:

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23 (зі змінами) оголошено конкурс на зайняття 550 вакантних посад суддів в апеляційних судах, з яких: в апеляційних судах із розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення – 425; в апеляційних судах із розгляду господарських справ – 58; в апеляційних судах із розгляду адміністративних справ – 67 (далі – Конкурс).

Згідно з пунктом 5 зазначеного рішення питання допуску до участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів в апеляційних судах вирішуються колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді апеляційного суду здійснюється Комісією з особливостями, встановленими статтею 79-3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон).

Пунктом 1 частини четвертої статті 79-3 Закону визначено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України на підставі поданих документів встановлює відповідність особи вимогам до кандидата на посаду судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду або судді Верховного Суду та формує його досьє.

Відповідно до Умов проведення Конкурсу, затверджених рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23, до участі у першій стадії Конкурсу допускаються особи, які:

1) у порядку та строки, визначені цим оголошенням, подали всі необхідні документи;

2) на день подання документів відповідають встановленим статтями 28 та 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» вимогам до кандидата на посаду судді апеляційного суду.

У визначений строк до Комісії із заявою про участь у Конкурсі та проведення кваліфікаційного оцінювання звернулася Петренко Людмила Василівна.

Однак 26 лютого 2024 року Петренко Л.В. звернулася до Комісії із заявою, у якій просила не розглядати її заяву щодо участі в Конкурсі на зайняття вакантних посад суддів в апеляційних судах.

Відповідно до пункту 9.1 розділу 9 Положення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади судді, затвердженого рішенням Комісії від 02 листопада 2016 року № 14/зп-16 (у редакції рішення Комісії від 29 лютого 2024 року № 72/зп-24) на будь-якому етапі конкурсу Комісія може ухвалити рішення про припинення участі кандидата в ньому, зокрема, за зверненням кандидата.

Оскільки Петренко Л.В. відкликала свою заяву про участь у Конкурсі, Комісія дійшла висновку про припинення її участі в Конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів.

Керуючись статтями 79-3, 83, 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

припинити участь Петренко Людмили Василівни в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23 (зі змінами).

 

 

Головуючий                                                                                                    Роман ІГНАТОВ

Члени Комісії:                                                                                                Ярослав ДУХ

                                                                                                                         Олексій ОМЕЛЬЯН