X

Про рекомендування Покопцевої Діни Олександрівни для призначення на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
24.10.2019
911/дс-19
Про рекомендування Покопцевої Діни Олександрівни для призначення на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Гладія С.В.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Дроздова О.М., Заріцької А.О., Макарчука М.А., Мішина М.І., Остапця С.Л., Сіроша М.В., Солодкова А.А., Тітова Ю.Г., Устименко В.Є., Шилової Т.С.,

розглянувши питання про рекомендування Покопцевої Діни Олександрівни для призначення на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області,

встановила:

Указом Президента України від 07 листопада 2013 року № 620/2013 Покопцеву Діну Олександрівну призначено на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області строком на п’ять років.

Строк повноважень судді Покопцевої Д.О. закінчився 07 листопада 2018 року.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VІІІ (далі – Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.

Рішенням Комісії від 01 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання 1 790 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Чернігівського районного суду Запорізької області Покопцевої Д.О.

Рішенням Комісії у складі колегії від 15 жовтня 2019 року № 1034/ко-19 суддю Чернігівського районного суду Запорізької області Покопцеву Д.О. визнано такою, що відповідає займаній посаді.

Наразі Покопцева Д.О. обіймає посаду судді в зазначеному суді, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень. Отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Покопцевої Д.О. на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Комісія

вирішила:

рекомендувати Покопцеву Діну Олександрівну для призначення на посаду судді Чернігівського районного суду Запорізької області.

Головуючий                                                                                                          С.В. Гладій

Члени Комісії:                                                                                                       В.І. Бутенко

                                                                                                                                 О.М. Дроздов

                                                                                                                                 А.О. Заріцька

                                                                                                                                 М.А. Макарчук

                                                                                                                                 М.І. Мішин

                                                                                                                                 С.Л. Остапець

                                                                                                                                 М.В. Сірош

                                                                                                                                 А.А. Солодков

                                                                                                                                 Ю.Г. Тітов

                                                                                                                                 В.Є. Устименко

                                                                                                                                 Т.С. Шилова