X

Про рекомендування Одарюка Михайла Павловича для призначення на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
21.10.2019
848/дс-19
Про рекомендування Одарюка Михайла Павловича для призначення на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Гладія С.В.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Заріцької А.О., Макарчука М.А., Мішина М.І., Остапця С.Л., Сіроша М.В., Солодкова А.А., Тітова Ю.Г., Устименко В.Є., Шилової Т.С.,

розглянувши питання про рекомендування Одарюка Михайла Павловича для призначення на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області,

встановила:

Указом Президента України від 18 жовтня 2013 року № 570/2013 Одарюка М.П. призначено на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області строком на п’ять років.

Строк повноважень судді Одарюка М.П. закінчився в жовтні 2018 року.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-УІІІ (далі - Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому цим Законом.

Рішенням Комісії від 01 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання 1 790 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюка М.П.

Рішенням колегії Комісії від 04 жовтня 2019 року № 915/ко-19 суддю Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюка М.П. визнано таким, що відповідає займаній посаді.

Наразі Одарюк М.П. обіймає посаду судді в зазначеному суді, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень, а отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Одарюка Михайла Павловича на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Комісія

вирішила:

рекомендувати Одарюка Михайла Павловича для призначення на посаду судді Ізюмського міськрайонного суду Харківської області.

Головуючий                                                                                                          С.В. Гладій

Члени Комісії                                                                                                        В.І. Бутенко

                                                                                                                                 А.О. Заріцька

                                                                                                                                 М.А. Макарчук

                                                                                                                                 М.І. Мішин

                                                                                                                                 С.Л. Остапець

                                                                                                                                 М.В. Сірош

                                                                                                                                 А.А. Солодков

                                                                                                                                 Ю.Г. Тітов

                                                                                                                                 В.Є. Устименко

                                                                                                                                 Т.С. Шилова