X

Про рекомендування Авраменка Олександра Володимировича для призначення на посаду судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
18.01.2024
10/дс-24
Про рекомендування Авраменка Олександра Володимировича для призначення на посаду судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Сидоровича Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Волкової Л.М., Гацелюка В.О., Духа Я.М., Кидисюка Р.А., Кобецької Н.Р. (доповідач), Коліуша О.Л., Мельника Р.І., Омельяна О.С., Пасічника А.В., Сабодаша Р.Б., Чумака С.Ю., Шевчук Г.М.,

розглянувши питання про рекомендування Авраменка Олександра Володимировича для призначення на посаду судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області,

встановила:

Указом Президента України «Про призначення суддів» від 29 вересня 2016 року № 425/2016 Авраменка О.В. призначено на посаду судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області строком на п’ять років.

Наказом голови суду від 13 жовтня 2016 року № 112-к Авраменка О.В. зараховано до штату Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області.

У судді Авраменка О.В. 29 вересня 2021 року закінчилися повноваження.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-III передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом, за правилами, які діяли до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри", та з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 07 червня 2018 року № 133/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Авраменка О.В.

Рішенням колегії Комісії від 18 грудня 2023 року № 59/ко-23 суддю Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Авраменка О.В. визнано таким, що відповідає займаній посаді.

Наразі Авраменко О.В. обіймає посаду судді в зазначеному суді, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень, а отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798- VIII за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, за поданням Вищої ради правосуддя та за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 16-1 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України може бути призначений на посаду судді до суду, до якого він був призначений або переведений (крім тимчасового переведення шляхом відрядження) на день припинення повноважень.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, до якої обов’язково додається особова справа (досьє) кандидата на посаду судді.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про внесення рекомендації Вищій раді правосуддя про призначення Авраменка Олександра Володимировича на посаду судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

внести рекомендацію Вищій раді правосуддя про призначення Авраменка Олександра Володимировича на посаду судді Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області.

Головуючий                                                                                         Р.М. Сидорович

Члени Комісії:                                                                                     М.Б. Богоніс

                                                                                                             Л.М. Волкова

                                                                                                             В.О. Гацелюк

                                                                                                             Я.М. Дух

                                                                                                             Р.А. Кидисюк

                                                                                                             Н.Р. Кобецька

                                                                                                             О.Л. Коліуш

                                                                                                             Р.І. Мельник

                                                                                                             О.С. Омельян

                                                                                                             А.В. Пасічник

                                                                                                             Р.Б. Сабодаш

                                                                                                             С.Ю. Чумак

                                                                                                             Г.М. Шевчук