X

Про рекомендування Алексєєвої Ольги Вячеславівни для призначення на посаду судді Ширяївського районного суду Одеської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
10.10.2019
728/дс-19
Про рекомендування Алексєєвої Ольги Вячеславівни для призначення на посаду судді Ширяївського районного суду Одеської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Гладія С.В.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Дроздова О.М., Заріцької А.О., Макарчука М.А., Остапця С.Л., Сіроша М.В., Солодкова А.А., Устименко В.Є., Шилової Т.С.,

розглянувши питання про рекомендування Алексєєвої Ольги Вячеславівни для призначення на посаду судді Ширяївського районного суду Одеської області,

встановила:

Указом Президента України від 18 жовтня 2013 року № 571/2013 Алексєєву О.В. призначено на посаду судді Свердловського міського суду Луганської області строком на п’ять років.

Указом Президента України від 14 лютого 2015 року № 83/2015 переведено Алексєєву О.В. в межах п’ятирічного строку на посаду судді Ширяївського районного суду Одеської області.

Строк повноважень судді Алексєєвої О.В. закінчився в жовтні 2018 року.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, встановленому законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі – Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.

Рішенням Комісії від 01 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання 1 790 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Ширяївського районного суду Одеської області Алексєєвої О.В.

Рішенням колегії Комісії від 27 серпня 2019 року № 756/ко-19 суддю Ширяївського районного суду Одеської області Алексєєву О.В. визнано такою, що відповідає займаній посаді.

Наразі Алексєєва О.В. обіймає посаду судді в зазначеному суді, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень, а отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Урахувавши результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді. Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Алексєєвої Ольги Вячеславівни на посаду судді Ширяївського районного суду Одеської області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Комісія

вирішила:

рекомендувати Алексєєву Ольгу Вячеславівну для призначення на посаду судді Ширяївського районного суду Одеської області.

Головуючий                                                                                                          С.В. Гладій

Члени Комісії:                                                                                                       В.І. Бутенко

                                                                                                                                 О.М. Дроздов

                                                                                                                                 А.О. Заріцька

                                                                                                                                 М.А. Макарчук

                                                                                                                                 С.Л. Остапець

                                                                                                                                 М.В. Сірош

                                                                                                                                 А.А. Солодков

                                                                                                                                 В.Є. Устименко

                                                                                                                                 Т.С. Шилова