X

74/зп-23

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
06.09.2023
Дата надходження документа: 
06.09.2023
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
06.09.2023
74/зп-23
Про розгляд заяви члена ВККСУ Кидисюка Р.А. щодо самовідводу

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі колегії:

головуючого – Сидоровича Р.М.,

членів Комісії: Волкової Л.М., Омельяна О.С.,

розглянувши повідомлення Маселка Р.А. щодо інформації, яка може свідчити про недостовірність (у тому числі неповноту) тверджень, указаних суддею Оболонського районного суду міста Києва Шевчуком Андрієм Васильовичем у декларації доброчесності судді за 2016 рік,

встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 27 липня 2018 року надійшла заява Маселка Р.А. щодо проведення перевірки декларації доброчесності судді Оболонського районного суду міста Києва Шевчука Андрія Васильовича за 2016 рік (далі – Декларація).

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» з дня набрання чинності цим законом (07 листопада 2019 року) припинено повноваження членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

01 червня 2023 року Вищою радою правосуддя призначено 16 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Після формування повноважного складу Комісії між її членами здійснено повторний автоматизований розподіл повідомлень про недостовірність тверджень у декларації доброчесності.

28 серпня 2023 року з метою усунення обставин, що можуть викликати сумніви у безсторонності члена Комісії, та для забезпечення об’єктивності і неупередженості роботи Комісії членом Комісії Кидисюком Р.А. подано заяву про самовідвід стосовно розгляду повідомлення Маселка Р.А. з підстав наявності приятельських стосунків між ним і автором повідомлення.

Відповідно до статті 100 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» член Комісії не має права брати участі у розгляді питання та ухваленні рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності. За наявності таких обставин член Комісії повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, стосовно яких або за поданням яких розглядається питання.

Згідно з частиною третьою статті 100 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» рішення про відвід (самовідвід) ухвалюється більшістю голосів членів Комісії, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, стосовно якого вирішується питання про відвід (самовідвід).

Розглянувши зазначену заяву, Комісія дійшла висновку про необхідність задоволення самовідводу члена Комісії Кидисюка Р.А. та здійснення повторного автоматизованого розподілу повідомлення Маселка Романа Анатолійовича про недостовірність тверджень, указаних суддею Оболонського районного суду міста Києва Шевчуком Андрієм Васильовичем у декларації доброчесності судді за 2016 рік, з метою усунення будь-яких сумнівів у безсторонності члена Комісії.

Керуючись статтями 92, 93, 100, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

задовольнити заяву члена Комісії Кидисюка Романа Анатолійовича від 28 серпня 2023 року про самовідвід стосовно розгляду повідомлення Маселка Романа Анатолійовича щодо інформації, яка може свідчити про недостовірність (у тому числі неповноту) тверджень, указаних суддею Оболонського районного суду міста Києва Шевчуком Андрієм Васильовичем у декларації доброчесності судді за 2016 рік.

Головуючий                                                                                                              Р.М. Сидорович

Члени Комісії:                                                                                                          Л.М. Волкова

                                                                                                                                 О.С. Омельян