X

121/зп-24

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
15.05.2024
Дата надходження документа: 
15.05.2024
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
15.05.2024
121/зп-24
Про відрядження суддів до Бориспільського міськрайонного суду Київської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Другої палати:

головуючого – Руслана СИДОРОВИЧА,

членів Комісії: Людмили ВОЛКОВОЇ (доповідач), Ярослава ДУХА, Романа КИДИСЮКА, Олега КОЛІУША, Олексія ОМЕЛЬЯНА, Романа САБОДАША, Сергія ЧУМАКА,

розглянувши питання про відрядження суддів до Бориспільського міськрайонного суду Київської області,

встановила:

До Комісії 24 квітня 2024 року надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) про необхідність розгляду питання щодо відрядження двох суддів до Бориспільського міськрайонного суду Київського області у зв’язку з виявленням у ньому надмірного рівня судового навантаження.

У повідомленні зазначено, що у штаті Бориспільського міськрайонного суду Київської області п’ятнадцять посад суддів, фактично перебуває на посадах дев’ять суддів.

За інформацією ДСА України, нормативний час, потрібний суддям для розгляду справ, що надійшли до місцевих загальних судів, за даними звітності за перший квартал 2024 року, становить у середньому по Україні 106 днів для кожного повноважного судді з урахуванням рекомендованих Вищою радою правосуддя показників середньої тривалості розгляду справ.

У Бориспільському міськрайонному суді Київської області нормативний час розгляду справ більший за середній показник по Україні та становить 130 днів для одного повноважного судді, що, на переконання ДСА України, свідчить про надмірне навантаження в цьому суді. Вирішення зазначеного питання можливе за умови відрядження до цього суду двох суддів.

ДСА України також наголошує, що відрядження суддів із судів, територіальну підсудність яких змінено, не вплине на доступ до правосуддя в цих судах.

Відповідно до протоколу розподілу між членами Комісії від 24 квітня 2024 року доповідачем за повідомленням ДСА України про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Бориспільського міськрайонного суду Київської області визначено члена Комісії Волкову Л.М.

На офіційному вебсайті Комісії 25 квітня 2024 року опубліковано оголошення про призначення до розгляду питання про відрядження суддів, зокрема, до Бориспільського міськрайонного суду Київської області на 15 травня 2024 року.

Станом на 15 травня 2024 року до Комісії не надходили згоди суддів, які виявили бажання бути відрядженими до Бориспільського міськрайонного суду Київської області.

Пунктом 15 розділу ІІІ Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами), визначено, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ цього порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження або продовження строку розгляду такого питання.

Заслухавши члена Комісії – доповідача, обговоривши зазначене питання порядку денного засідання, Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Другої палати дійшла висновку про необхідність продовження строку розгляду питання щодо внесення подання про відрядження суддів до Бориспільського міськрайонного суду Київської області до 29 травня 2024 року.

Керуючись статтею 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

продовжити строк розгляду питання щодо внесення подання про відрядження суддів до Бориспільського міськрайонного суду Київської області до 29 травня 2024 року.

Головуючий                                                                                              Руслан СИДОРОВИЧ

Члени Комісії:                                                                                       Людмила ВОЛКОВА

                                                                                                                  Ярослав ДУХ

                                                                                                                  Роман КИДИСЮК

                                                                                                                  Олег КОЛІУШ

                                                                                                                  Олексій ОМЕЛЬЯН

                                                                                                                  Роман САБОДАШ

                                                                                                                  Сергій ЧУМАК