X

114/зп-24

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
08.05.2024
Дата надходження документа: 
08.05.2024
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
08.05.2024
114/зп-24
Про відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Другої палати:

головуючого – Руслана СИДОРОВИЧА,

членів Комісії: Людмили ВОЛКОВОЇ, Ярослава ДУХА (доповідач), Олега КОЛІУША, Олексія ОМЕЛЬЯНА, Романа САБОДАША,

розглянувши питання про відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя,

встановила:

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) від 10.04.2024 № 8-8994/24 про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя у зв’язку з виявленням у ньому надмірного рівня судового навантаження.

Підставою повідомлення ДСА України стало звернення голови Заводського районного суду міста Запоріжжя Марченко Н.В. від 03.04.2024 № 01-63/209/2024. 

Відповідно до протоколу розподілу між членами Комісії від 10.04.2024 матеріали про відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя передано члену Комісії Духу Я.М.

Частиною першою статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, припиненням роботи суду у зв’язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Згідно з пунктом 2 розділу III Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24.01.2017 № 54/0/15-17 (далі – Порядок), 11.04.2024 на офіційному вебсайті Комісії розміщено оголошення про розгляд питання про відрядження (тимчасове переведення) суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя для здійснення правосуддя. В оголошенні, крім іншого, зазначено про необхідність подання згоди на відрядження протягом 7 днів з дня його оприлюднення. Цей строк закінчився 18.04.2024.

Протягом зазначеного строку жоден суддя не надав згоди на відрядження до Заводського районного суду міста Запоріжжя.

Згідно з пунктом 15 розділу III Порядку, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ Порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження суддів або продовження строку розгляду такого питання.

З метою врегулювання судового навантаження та забезпечення належних умов доступу до правосуддя в Заводському районному суді міста Запоріжжя Комісія дійшла висновку про необхідність продовження строку розгляду питання про відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя.

Керуючись статтями 55, 93, 98, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», пунктом 15 розділу ІІІ Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

продовжити строк розгляду питання про відрядження суддів до Заводського районного суду міста Запоріжжя до 29.05.2024.

Головуючий                                                                                                     Руслан СИДОРОВИЧ

Члени Комісії:                                                                                                  Людмила ВОЛКОВА

                                                                                                                           Ярослав ДУХ

                                                                                                                           Олег КОЛІУШ

                                                                                                                    Олексій ОМЕЛЬЯН

                                                                                                                    Роман САБОДАШ