X

Про розгляд заяви кандидата на посаду судді Кременчуцького районного суду Полтавської області Ковалишкіна В’ячеслава Валерійовича про перегляд рішення Комісії у складі колегії від 27.02.2024 № 232/дс-24 щодо відмови в наданні рекомендації для призначення кандидата на посаду судді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
10.04.2024
428/дс-24
Про розгляд заяви кандидата на посаду судді Кременчуцького районного суду Полтавської області Ковалишкіна В’ячеслава Валерійовича про перегляд рішення Комісії у складі колегії від 27.02.2024 № 232/дс-24 щодо відмови в наданні рекомендації для призначення кандидата на посаду судді

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Руслана СИДОРОВИЧА,

членів Комісії: Михайла БОГОНОСА, Людмили ВОЛКОВОЇ, Ярослава ДУХА, Романа КИДИСЮКА, Надії КОБЕЦЬКОЇ (доповідач), Олега КОЛІУША, Руслана МЕЛЬНИКА, Олексія ОМЕЛЬЯНА, Сергія ЧУМАКА, Галини ШЕВЧУК,

розглянувши заяву кандидата на посаду судді Кременчуцького районного суду Полтавської області Ковалишкіна В’ячеслава Валерійовича про перегляд рішення Комісії у складі колегії від 27 лютого 2024 року № 232/дс-24 щодо відмови в наданні рекомендації для призначення кандидата на посаду судді,

встановила:

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у складі колегії від 27 лютого 2024 року № 232/дс-24 за результатами проведення співбесіди Ковалишкіну В.В. відмовлено в наданні рекомендації для призначення на посаду судді Кременчуцького районного суду Полтавської області.

До Комісії 27 березня 2024 року надійшла заява Ковалишкіна В.В. про перегляд зазначеного рішення Комісії у пленарному складі.

Частиною п’ятою статті 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) передбачено, що порядок роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначається цим Законом. Процедурні питання діяльності Комісії відповідно до цього Закону визначаються Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Відповідно до частини першої статті 98 Закону організаційними формами діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є засідання у пленарному складі Комісії, у складі її палат та колегій залежно від питань, визначених цим Законом та Регламентом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Аналогічне положення міститься в пункті 57 параграфа 7 розділу І Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, затвердженого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 13 жовтня 2016 року № 81/зп-16 (у редакції рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 11 січня 2024 року № 4/зп-24) (далі – Регламент).

Абзацом другим частини четвертої статті 101 Закону визначено, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України може переглядати рішення, прийняті палатою чи колегією, щодо допуску до конкурсу або добору.

Комісія у складі колегії проводить співбесіди з переможцями конкурсу на зайняття вакантної посади судді місцевого суду та під час кваліфікаційного оцінювання (підпункт 60.2-1 пункту 60 параграфа 7 розділу І Регламенту).

Комісія в пленарному складі: переглядає рішення, прийняте палатою чи колегією, щодо допуску до конкурсу або добору; переглядає рішення, прийняте палатою чи колегією, щодо результатів виконаного учасником іспиту практичного завдання (підпункти 58.15, 58.16 пункту 58 параграфа 7 розділу І Регламенту).

За викладених обставин та існуючого правового регулювання є вичерпний перелік рішень Комісії у складі колегії, які підлягають перегляду в пленарному складі Комісії. Рішення Комісії у складі колегії, прийняте за результатами проведення співбесіди з переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади судді місцевого суду, у цьому переліку відсутнє.

Отже, заява Ковалишкіна В.В. про перегляд рішення Комісії у складі колегії від 27 лютого 2024 року № 232/дс-24, прийняте за результатом проведення співбесіди, підлягає залишенню без розгляду.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

залишити без розгляду заяву Ковалишкіна В’ячеслава Валерійовича про перегляд рішення Комісії у складі колегії від 27 лютого 2024 року № 232/дс-24 щодо відмови в наданні рекомендації для призначення його на посаду судді Кременчуцького районного суду Полтавської області.

Головуючий                                                                                               Руслан СИДОРОВИЧ

Члени Комісії:                                                                                            Михайло БОГОНІС

                                                                                                                       Людмила ВОЛКОВА

                                                                                                                       Ярослав ДУХ

                                                                                                                       Роман КИДИСЮК

                                                                                                                       Надія КОБЕЦЬКА

                                                                                                                       Олег КОЛІУШ

                                                                                                                       Руслан МЕЛЬНИК

                                                                                                                       Олексій ОМЕЛЬЯН

                                                                                                                       Сергій ЧУМАК

                                                                                                                       Галина ШЕВЧУК