X

Про розгляд питання щодо допуску Сидоренка Костянтина Олександровича до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14.09.2023 № 94/зп-23

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
04.03.2024
60/ас-24
Про розгляд питання щодо допуску Сидоренка Костянтина Олександровича до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14.09.2023 № 94/зп-23

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі колегії:

головуючого – Сергія ЧУМАКА,

членів Комісії: Андрія ПАСІЧНИКА, Романа САБОДАША (доповідач),

розглянувши питання допуску Сидоренка Костянтина Олександровича до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23,

встановила:

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23 (зі змінами, внесеними рішенням Комісії від 14 грудня 2023 року № 171/зп-23) оголошено конкурс на зайняття 550 вакантних посад суддів в апеляційних судах, з яких: в апеляційних судах із розгляду цивільних і кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення – 425; в апеляційних судах із розгляду господарських справ – 58; в апеляційних судах із розгляду адміністративних справ – 67 (далі – Конкурс).

Згідно з пунктом 5 зазначеного рішення питання допуску до участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів в апеляційних судах вирішуються колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Особливості проведення Комісією конкурсу на зайняття вакантної посади судді апеляційного суду визначено статтею 79-3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до Умов проведення Конкурсу, затверджених  рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23, до участі в першій стадії Конкурсу допускаються особи, які:

1) у порядку та строки, визначені оголошенням, подали всі необхідні документи;

2) на день подання документів відповідають встановленим статтями 28 та 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» вимогам до кандидата на посаду судді апеляційного суду.

Відповідно до автоматизованого розподілу справ заяву Сидоренка Костянтина Олександровича від 29 грудня 2023 року передано на розгляд члену Комісії Сабодашу Р.Б.

За результатами опрацювання заяви кандидата та поданих документів не встановлено обставин, що перешкоджають допуску до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в Конкурсі.

Комісією 04 березня 2024 року розглянуто питання про допуск Сидоренка Костянтина Олександровича до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в Конкурсі.

Урахувавши викладене, заслухавши члена Комісії – доповідача, Комісія дійшла висновку про допуск до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в Конкурсі Сидоренка Костянтина Олександровича.

Керуючись статтями 79-3, 83, 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Комісія одноголосно

вирішила:

допустити Сидоренка Костянтина Олександровича до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття 550 вакантних посад суддів в апеляційних судах, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 14 вересня 2023 року № 94/зп-23 (зі змінами).

Головуючий                                                                                              Сергій ЧУМАК

Члени Комісії:                                                                                           Андрій ПАСІЧНИК

                                                                                                                   Роман САБОДАШ