X

Про розгляд питання щодо допуску кандидатів до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23.11.2023 № 145/зп-23

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
09.05.2024
23/вс-24
Про розгляд питання щодо допуску кандидатів до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23.11.2023 № 145/зп-23

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі колегії:

головуючого – Сергія ЧУМАКА,

членів Комісії: Андрія ПАСІЧНИКА, Романа САБОДАША,

розглянувши питання допуску кандидатів до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23 листопада 2023 року № 145/зп-23,

встановила:

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23 листопада 2023 року № 145/зп-23 оголошено конкурс на зайняття 25 вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, з яких до: Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції – 15 посад суддів; Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду – 10 посад суддів (далі – Конкурс).

Згідно з пунктом 5 зазначеного рішення питання допуску до участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду вирішуються колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Особливості проведення Комісією конкурсу на зайняття вакантної посади судді Вищого антикорупційного суду визначено статтею 79-3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до Умов проведення Конкурсу, затверджених рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23 листопада 2023 року № 145/зп-23, до участі в першій стадії Конкурсу допускаються особи, які:

1) у порядку та строки, визначені цим оголошенням, подали всі необхідні документи;

2) на день подання документів відповідають встановленим статтями 33, 69 та 81 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також статтею 7 Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» вимогам до кандидата на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Заяви про участь у Конкурсі та проведенні кваліфікаційного оцінювання подали 238 осіб.

Відповідно до автоматизованого розподілу справ на розгляд членів Комісії Пасічника А.В., Сабодаша Р.Б. та Чумака С.Ю. надійшло 62 заяви осіб, які виявили намір брати участь у Конкурсі.

За результатами опрацювання заяв та поданих документів не встановлено обставин, що перешкоджають допуску до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в Конкурсі 41 кандидата.

Урахувавши викладене, заслухавши членів Комісії – співдоповідачів, Комісія дійшла висновку про допуск до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в Конкурсі 41 кандидата.

Керуючись статтями 79-3, 83, 93, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

допустити до проходження кваліфікаційного оцінювання та участі в конкурсі на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, оголошеному рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 23 листопада 2023 року № 145/зп-23, 41 кандидата згідно з додатком.

Головуючий                                                                                                    Сергій ЧУМАК

Члени Комісії:                                                                                              Андрій ПАСІЧНИК

                                                                                                                      Роман САБОДАШ

Додатки до рішення: