X

Про рекомендування Унгуряна Сергія Володимировича для призначення на посаду судді Сокирянського районного суду Чернівецької області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
06.08.2019
162/дс-19
Про рекомендування Унгуряна Сергія Володимировича для призначення на посаду судді Сокирянського районного суду Чернівецької області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого - Устименко В.Є.,

членів Комісії: Бутенка В.І., Гладія С.В., Заріцької А.О., Мішина М.І., Остапця С.Л., Сіроша М.В., Тітова Ю.Г., Шилової Т.С.,

розглянувши питання про рекомендування Унгуряна Сергія Володимировича для призначення на посаду судді Сокирянського районного суду Чернівецької області,

встановила:

Указом Президента України від 18 травня 2012 року № 336/2012 Унгуряна Сергія Володимировича призначено на посаду судді Сокирянського районного суду Чернівецької області строком на п’ять років.

Строк повноважень судді Унгуряна С.В. закінчився 18 травня 2017 року.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про   внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі - Закон) передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, встановленому цим Законом.

Рішенням Комісії від 01 лютого 2018 року № 8/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання 1 790 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Сокирянського районного суду Чернівецької області Унгуряна С.В.

Рішенням колегії Комісії від 22 липня 2019 року № 649/ко-19 суддю Сокирянського районного суду Чернівецької області Унгуряна С.В. визнано таким, що відповідає займаній посаді.

Наразі Унгурян С.В. обіймає посаду судді в зазначеному суді, але не здійснює правосуддя у зв’язку із закінченням строку повноважень, а отже, ця посада не є вакантною.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Унгуряна С.В. на посаду судді Сокирянського районного суду Чернівецької області.

Керуючись статтями 93, 101 Закону, абзацом шостим пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Комісія

вирішила:

рекомендувати Унгуряна Сергія Володимировича для призначення на посаду судді Сокирянського районного суду Чернівецької області.

Головуючий                                                                                                           В.Є. Устименко

Члени Комісії:                                                                                                       В.І. Бутенко

                                                                                                                                 С.В. Гладій

                                                                                                                                 А.О. Заріцька

                                                                                                                                 М.І. Мішин

                                                                                                                                 С.Л. Остапець

                                                                                                                                 М.В. Сірош

                                                                                                                                 Ю.Г. Тітов

                                                                                                                                 Т.С. Шилова