X

Про рекомендування Данилевського Максима Анатолійовича для призначення на посаду судді Голопристанського районного суду Херсонської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
15.04.2024
434/дс-24
Про рекомендування Данилевського Максима Анатолійовича для призначення на посаду судді Голопристанського районного суду Херсонської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Руслана СИДОРОВИЧА (доповідач),

членів Комісії: Михайла БОГОНОСА, Людмили ВОЛКОВОЇ, Ярослава ДУХА, Романа КИДИСЮКА, Надії КОБЕЦЬКОЇ, Руслана МЕЛЬНИКА, Олексія ОМЕЛЬЯНА, Андрія ПАСІЧНИКА, Сергія ЧУМАКА, Галини ШЕВЧУК,

розглянувши питання про рекомендування Данилевського Максима Анатолійовича для призначення на посаду судді Голопристанського районного суду Херсонської області,

встановила:

Указом Президента України від 24 вересня 2016 року № 410/2016 Данилевського Максима Анатолійовича призначено строком на п’ять років на посаду судді Голопристанського районного суду Херсонської області.

Присягу судді Данилевський М.А. склав 15 грудня 2016 року.

Строк повноважень судді Данилевського М.А. закінчився 24 вересня 2021 року.

Відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ураховуючи неможливість здійснення судами правосуддя під час воєнного стану, розпорядженням Голови Верховного Суду від 06 березня 2022 року № 1/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» змінено територіальну підсудність судових справ Голопристанського районного суду Херсонської області шляхом визначення територіальної підсудності судових справ цього суду Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Наказом Голови Верховного Суду від 29 квітня 2022 року № 41/0/149-22 Данилевського М.А. відряджено до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.

Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VIII передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом, за правилами, які діяли до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри», та з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

Рішенням Комісії від 07 червня 2018 року № 133/зп-18 призначено кваліфікаційне оцінювання суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді, зокрема судді Голопристанського районного суду Херсонської області Данилевського М.А.

Рішенням Комісії від 24 січня 2024 року № 28/ко-24 визначено, що суддя Голопристанського районного суду Херсонської області Данилевський М.А. за результатами кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді набрав 675,25 бала. Визнано суддю Голопристанського районного суду Херсонської області Данилевського М.А. таким, що відповідає займаній посаді.

На цей час у Голопристанському районному суді Херсонської області правосуддя не здійснюється.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, за поданням Вищої ради правосуддя та за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2 та 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України може бути призначений на посаду судді до суду, до якого він був призначений або переведений (крім тимчасового переведення шляхом відрядження) на день припинення повноважень.

Положеннями частини другої статті 36 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» встановлено, що Вища рада правосуддя ухвалює рішення щодо внесення Президентові України подання про призначення судді на посаду за результатами розгляду рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, до якої обов’язково додається особова справа (досьє) кандидата на посаду судді.

Ураховуючи результати кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність займаній посаді, Комісія дійшла висновку про надання рекомендації для призначення Данилевського М.А. на посаду судді Голопристанського районного суду Херсонської області.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

внести Вищій раді правосуддя рекомендацію про призначення Данилевського Максима Анатолійовича на посаду судді Голопристанського районного суду Херсонської області.

Головуючий                                                                       Руслан СИДОРОВИЧ

Члени Комісії:                                                                    Михайло БОГОНІС

                                                                                            Людмила ВОЛКОВА

                                                                                            Ярослав ДУХ

                                                                                            Роман КИДИСЮК

                                                                                            Надія КОБЕЦЬКА

                                                                                            Руслан МЕЛЬНИК

                                                                                            Олексій ОМЕЛЬЯН

                                                                                            Андрій ПАСІЧНИК

                                                                                            Сергій ЧУМАК

                                                                                            Галина ШЕВЧУК