X

82/зп-24

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
11.03.2024
Дата надходження документа: 
11.03.2024
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
11.03.2024
82/зп-24
Про розгляд заяви члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Кидисюка Романа Анатолійовича про самовідвід

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у пленарному складі:

головуючого – Галини ШЕВЧУК,

членів Комісії: Михайла БОГОНОСА, Віталія ГАЦЕЛЮКА (доповідач), Ярослава ДУХА, Романа КИДИСЮКА, Надії КОБЕЦЬКОЇ, Олега КОЛІУША, Руслана МЕЛЬНИКА, Олексія ОМЕЛЬЯНА, Андрія ПАСІЧНИКА, Романа САБОДАША, Сергія ЧУМАКА,

розглянувши заяву члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Кидисюка Романа Анатолійовича про самовідвід,

встановила:

На розгляд у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у пленарному складі 11 березня 2024 року винесено питання щодо відповідності судді Дарницького районного суду міста Києва Заруби Петра Івановича займаній посаді.

Перед початком розгляду цього питання порядку денного член Комісії Кидисюк Р.А. усно заявив самовідвід.

Підставою для самовідводу заявник вказав те, що під час кваліфікаційного оцінювання Заруби П.І. 26 вересня 2019 року в засіданні Комісії у складі колегії предметом обговорення було повідомлення Маселка Р.А. про проведення перевірки декларації доброчесності судді Заруби П.І. за 2016 рік. Оскільки член Комісії Кидисюк Р.А. та Маселко Р.А. є приятелями, під час розгляду питання про призначення Кидисюка Р.А. на посаду члена Комісії Маселком Р.А. було заявлено самовідвід, ураховуючи, що Маселко Р.А. брав безпосередню участь у розгляді питання про результати кваліфікаційного оцінювання судді Дарницького районного суду міста Києва Заруби П.І. на відповідність займаній посаді, член Комісії Кидисюк Р.А. вважає за необхідне також заявити самовідвід.

Розглянувши заяву Кидисюка Р.А. Комісія встановила таке.

Згідно з частинами першою та третьою статті 100 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України не має права брати участь у розгляді питання та ухваленні рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо наявні дані про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його безсторонності.

За наявності таких обставин член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену Комісії можуть заявити особи, щодо яких або за поданням яких розглядається питання.

Рішення про відвід (самовідвід) ухвалюється більшістю голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які беруть участь у засіданні. Голосування проводиться за відсутності члена Комісії, щодо якого вирішується питання про відвід (самовідвід).

Частиною першою статті 101 Закону визначено, що рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у пленарному складі ухвалюється більшістю від установленого цим Законом складу Комісії. Голосування проводиться за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, та інших осіб, які не є членами Комісії.

Під час розгляду питання про самовідвід член Комісії Кидисюк Р.А. зазначив, що особисто не знайомий із суддею Зарубою П.І., дружніх відносин з ним не має. Член Комісії Кидисюк Р.А. також підтвердив, що стосовно Заруби П.І. ніякого упередженого ставлення не має, як і не має відношення до написання Маселком Р.А. повідомлень про недоброчесність суддів.

Суддя Заруба П.І. пояснив, що з членом Комісії Кидисюком Р.А. не знайомий, під час розгляду питання щодо його кваліфікаційного оцінювання Маселко Р.А. особисто участі не брав, він був заявником у повідомленні про проведення перевірки декларації доброчесності судді за 2016 рік, із Маселком Р.А. особисто не знайомий.

Проаналізувавши наведені в заяві про самовідвід обставини, Комісія дійшла висновку про відсутність підстав, які можуть викликати сумніви в безсторонності члена Комісії.

Керуючись статтями 100, 101 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Вища кваліфікаційна комісія суддів України одноголосно

вирішила:

відмовити в задоволенні заяви члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Кидисюка Романа Анатолійовича про самовідвід щодо участі в розгляді питання про відповідність судді Дарницького районного суду міста Києва Заруби Петра Івановича займаній посаді.

 

 

Головуючий                                                                                                Галина ШЕВЧУК

Члени Комісії:                                                                                             Михайло БОГОНІС

                                                                                                                      Віталій ГАЦЕЛЮК

                                                                                                                       Ярослав ДУХ

                                               (не брав участі в голосуванні)                   Роман КИДИСЮК

                                                                                                                      Надія КОБЕЦЬКА

                                                                                                                      Олег КОЛІУШ

                                                                                                                      Руслан МЕЛЬНИК

                                                                                                                     Олексій ОМЕЛЬЯН

                                                                                                                      Андрій ПАСІЧНИК

                                                                                                                      Роман САБОДАШ

                                                                                                                      Сергій ЧУМАК