X

68/зп-23

Назва документа: 
Рішення
Дата створення документа: 
06.09.2023
Дата надходження документа: 
06.09.2023
Джерело інформації: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Галузь: 
Суддівське врядування
Тип, носій: 
Текстовий документ
Вид документа: 
Рішення
Форма зберігання: 
Паперова
Місце зберігання: 
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Рішення
06.09.2023
68/зп-23
Про відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у складі Першої палати:

головуючого – Ігнатова Р.М.,

членів Комісії: Богоноса М.Б., Гацелюка В.О., Мельника Р.І., Пасічника А.В., Шевчук Г.М.,

розглянувши питання про відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області,

встановила:

До Вищої ради правосуддя 18 травня 2023 року надійшло повідомлення Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України) про наявність підстав для відрядження двох суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області у зв’язку з виявленням надмірного рівня судового навантаження в цьому суді.

Пунктом 2-2 розділу І Порядку відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 54/0/15-17 (зі змінами, далі – Порядок), передбачено, що в період відсутності повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України рішення про відрядження судді ухвалюється Вищою радою правосуддя на підставі повідомлення ДСА України.

Підставою для направлення зазначеного повідомлення є звернення голови Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстра І.П. від 08 травня 2023 року № 01-37/29/2023.

За повідомленням ДСА України, вирішення питання забезпечення доступу до правосуддя в Добровеличківському районному суді Кіровоградської області можливе за умови відрядження до цього суду двох суддів.

01 червня 2023 року сформовано повноважний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, у зв’язку з чим Вищою радою правосуддя передано Вищій кваліфікаційній комісії суддів України матеріали та документи, зокрема, про відрядження суддів, розгляд яких Вищою радою правосуддя не завершено.

11 липня 2023 року до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло повідомлення ДСА України про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області у зв’язку з надмірним рівнем судового навантаження в цьому суді.

Автоматизованою системою розподілу доповідачем у справі визначено члена Комісії Ігнатова Р.М.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 09 серпня 2023 року № 47/зп-23 продовжено строк розгляду питання про відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області; встановлено семиденний термін, починаючи із дня оголошення про продовження процедури відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області, для подання документів, визначених пунктом 6 розділу IV-1 Порядку.

Протягом указаного строку жоден суддя не виявив бажання бути відрядженим до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області.

Частиною першою статті 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що у зв’язку з неможливістю здійснення правосуддя у відповідному суді, виявленням надмірного рівня судового навантаження у відповідному суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, ухваленим на підставі подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддя може бути, за його згодою, відряджений до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Згідно з абзацом першим пункту 15 розділу ІІІ Порядку, якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України не отримано згоди судді на відрядження у строки, встановлені пунктами 2, 3 розділу ІІІ Порядку, Комісією може бути прийнято рішення про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження судді або продовження строку розгляду такого питання.

Заслухавши доповідача, дослідивши наявні в Комісії матеріали, урахувавши, що питання відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області вже продовжувалося, проте відповідної згоди від суддів не надійшло, Вища кваліфікаційна комісія суддів України дійшла висновку про залишення без розгляду питання щодо внесення подання про відрядження двох суддів до цього суду.

Керуючись статтями 55, 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Порядком відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації (як тимчасового переведення), Вища кваліфікаційна комісія суддів України

вирішила:

залишити без розгляду та повернути до Державної судової адміністрації України повідомлення про необхідність розгляду питання щодо відрядження суддів до Добровеличківського районного суду Кіровоградської області.

Головуючий                                                                                                               Р.М. Ігнатов

Члени Комісії:                                                                                                           М.Б. Богоніс

                                                                                                                                   В.О. Гацелюк

                                                                                                                                  Р.І. Мельник

                                                                                                                                  А.В. Пасічник

                                                                                                                                  Г.М. Шевчук