Версiя для друку

Відбувся Пленум Верховного Суду, на якому обрано його Голову

Відбувся Пленум Верховного Суду, на якому обрано його Голову

30 листопада 2017 року в Кловському палаці відбувся Пленум Верховного Суду, на якому обрано його Голову. Нею стала Данішевська Валентина Іванівна.

Вперше в історії України найвищу судову інстанцію очолила жінка.

Зауважимо, що це третій випадок у світі. Канада та Велика Британія вже мають жінок на таких високих посадах.

Голову Верховного Суду відповідно до законодавства обрано на чотири роки. Заступником за пропозицією Голови Пленумом обрано Богдана Львова. На Пленумі були присутні Голова Комісії Сергій Козьяков, Голова ВРП Ігор Бенедесюк, Голова Ради Суддів України Валентина Сімоненко.

Днем початку роботи Верховного Суду визначено 15 грудня 2017 року.

Символічно, що рівно 100 років тому 15 грудня 1917 року розпочав свою роботу Генеральний Суд – найвищий судовий орган УНР.

Пленум затвердив Регламент Пленуму Верховного Суду, а також Положення про апарат Верховного Суду, структуру апарату Верховного Суду і штатний розпис апарату. Пленумом створено та затверджено персональний склад робочих груп із суддів Верховного Суду для розроблення:

- стратегії забезпечення єдності судової практики;

- стандартів структури судового рішення;

- комунікаційної стратегії;

- антикорупційної політики;

- основних принципів судового менеджменту (ефективного управління діяльністю Верховного Суду). 

Під час підсумкового брифінгу для журналістів Валентина Данішевська сказала:  «Я особисто сподіваюся, що більшість людей, які потрапили до складу Верховного Суду, усвідомлюють свою відповідальність. Думаю, що це найавторитетніші фахівці з числа тих, хто погодився взяти участь у конкурсі. Ніхто не хоче втратити здобутий протягом усього життя авторитет. Якби в мене не було сподівання на те, що можна щось змінити на краще, я б своєю репутацією не ризикнула».

Вci новини
Перейти на початок