Версiя для друку

Відбулося заключне річне засідання Координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»

Відбулося заключне річне засідання Координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні»

23 листопада 2016 року начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Поліна Казакевич взяла участь у заключному річному засіданні Координаційної групи Проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».

Учасники засідання заслухали звіт щодо діяльності Проекту за поточний рік та обговорили плани роботи на 2017 рік.

У дискусії взяли участь представники Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, громадських організацій.

Поліна Казакевич подякувала представникам Ради Європи за співпрацю у справі розбудови незалежної, справедливої, прозорої та ефективної судової системи України, зокрема допомогу у частині підготовки проведення конкурсу з призначення суддів нового Верховного Суду, та зазначила, що Комісія і надалі очікує позитивних результатів з дотриманням стислих строків, встановлених законодавством.

Поліна Казакевич висловила вдячність міжнародним колегам за проведення експертизи проекту Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення і проекту Положення про порядок проведення іспиту та методику встановлення його результатів у процедурі кваліфікаційного оцінювання. Крім того, вона відзначила фінансування Проектом зйомки трьох інформаційно-ознайомчих відео про створення та особливості роботи Громадської ради доброчесності.

Зокрема, представник Комісії повідомила, що Проект надасть підтримку Комісії в експертному аналізі списку рішень Європейського суду з прав людини, які увійшли до переліку завдань анонімного письмового тестування суддів, а також рекомендації щодо його удосконалення.

Наприкінці учасники заключного річного засідання подякували за плідну співпрацю і результативну роботу Проекту та домовилися продовжувати роботу за визначеними у 2016 році напрямами.

Після завершення заходу відбувся круглий стіл на тему: «Роль та повноваження голів судів: новий Висновок Консультативної ради європейських суддів та досвід судової реформи в Україні», під час якого представник України у Консультативній раді європейських суддів, голова апеляційного суду Запорізької області Віктор Городовенко презентував учасникам Висновок № 19 Консультативної ради європейських суддів «Роль голів судів», прийнятий у Страсбурзі 10 листопада 2016 року. Вчасність, актуальність та важливість прийняття Висновку, зокрема, відзначили голови судів різних рівнів.

Довідково:

Проект «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» імплементується завдяки фінансовому внеску Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії і є продовженням роботи, розпочатої Радою Європи стосовно питань реформування судової системи України. Його метою є подальше наближення української системи правосуддя до стандартів та рекомендацій Ради Європи.

Вci новини
Перейти на початок