Версiя для друку

Відбулися урочистості з нагоди складення присяги суддями Верховного Суду

Відбулися урочистості з нагоди складення присяги суддями Верховного Суду

07 травня 2019 року судді Верховного Суду, вперше призначені на посаду судді,  в присутності Президента України Петра Порошенка склали присягу судді.  

В урочистостях взяли участь Голова Вищої кваліфікаційної комісії України Сергій Козьяков, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха,  Голова Ради суддів України Олег Ткачук, Генеральний прокурор України Юрій Луценко, заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов, члени ВККСУ, ВРП, представники міжнародних організацій та дипломатичних установ,  науковці та судді Верховного Суду, а також представники ЗМІ.

Президент України Петро Порошенко привітав новопризначених суддів та зазначив, що відтепер Верховний Суд працюватиме практично в повному складі — це загалом 193 судді. «У судової влади багато завдань попереду. Це і забезпечення єдності та прогнозованості судової практики, і завершення розгляду багатотисячних залишків справ, рішень у яких уже зачекалися наші громадяни. Та насамперед — це захист прав і свобод простої людини. І Верховний Суд – це останній і головний рубіж верховенства права в нашій країні», — наголосив Глава держави.

  Він також нагадав, що у рамках судової реформи завершено формування Верховного та Вищого антикорупційного судів, до нових апеляційних судів переведені судді, що успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання. Тепер на черзі — завершення конкурсів до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, завершення кваліфікаційного оцінювання суддів першої інстанції та добір нових суддів до судів першої та апеляційної інстанцій. Президент України повідомив, що ці процедури мають завершитися за півтора року.

Петро Порошенко наголосив, що сьогодні ані Президент, ані Парламент не мають жодного впливу на суд та процедури призначення і звільнення суддів — така формула лежить в основі судової реформи. «Хіба ми не пам’ятаємо, коли не місяцями, а роками чекали політичного рішення щодо призначення або звільнення, надаючи потужного політичного забарвлення. Дуже задоволений, що ці часи в минулому», — додав Глава держави. Він зауважив, що зміни до Конституції України були не тільки підтримані 335 голосами українських парламентарів, а й повністю схвалені експертами Венеціанської комісії, Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, USAID та громадським сектором.

«Так само були підтримані положення щодо відкритих та прозорих конкурсів, політичної нейтральності членів Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Дуже важливо, хоча багато хто критикував мене за подібні пропозиції, — надання та забезпечення фінансових гарантій незалежності суддів, включаючи достойний рівень заробітної плати не тільки для суддів, а і для працівників суду», — зазначив Президент.

«Досвід залучення громадськості для сприяння Вищій кваліфікаційній комісії під час оцінювання і конкурсних процедур вже став не тільки нормою для України, а й прикладом для інших країн – особливо при формуванні Вищого антикорупційного суду. Вже вивчають й імплементують український досвід», — додав Петро Порошенко.

Своєю чергою Валентина Данішевська, вітаючи новопризначених суддів, зазначила, що діючі судді ВС, які протягом півтора року працювали в напруженому режимі, довго очікували на цю важливу подію – поповнення лав найвищого суду в системі судоустрою України.

«Ми ще не дуже добре знаємо одне одного, але нас уже об’єднує присяга судді, яка прозвучала сьогодні в залі, нас об’єднують ті завдання, які стоять перед нами, і головне – нас об’єднує спільна відповідальність, яку ми взяли на себе перед народом України», – наголосила Голова Верховного Суду.

Валентина Данішевська звернула увагу на те, що за час діяльності Верховний Суд вже розглянув майже 120 тис. справ, але й попереду в суддів ВС ще багато роботи: зараз на розгляді в них перебуває приблизно 100 тис. справ.

Голова ВС висловила сподівання, що новопризначені судді Верховного Суду не тільки підтримуватимуть запроваджені стандарти та практику найвищого суду в системі судоустрою України, а й допомагатимуть їх удосконалити.

Вci новини
Перейти на початок