Версiя для друку

Відбулися урочисті заходи щодо призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду

Відбулися урочисті заходи щодо призначення  на посади суддів Вищого антикорупційного суду

11 квітня 2019 року у Кловському палаці у приміщенні Верховного Суду відбулися урочисті заходи щодо призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та церемонії складення присяги новопризначеними суддями. Присягу складали судді ВАКС з числа науковців та адвокатів. Урочиста церемонія пройшла за участі Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова, Голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, Голови Верховного Суду України Валентини Данішевської, Голови Ради суддів України Олега Ткачука, представників національних та міжнародних органів та установ, журналістів.

На початку заходу було оголошено відповідні укази Президента України.

«Довгоочікувана для нашої країни подія. Визначний день для кожного із вас. Довгі три роки ми йшли до цього дня. Від голосування у Верховній Раді за зміни до Конституції щодо правосуддя і нового закону про судоустрій. Наголошую, що саме тоді Україна прийняла стратегічне рішення — створити антикорупційний суд. Це було складовою частиною закону про судоустрій — створити на прозорому конкурсі та залучити до його складу найкращих правників», — сказав Президент України.

Глава держави наголосив: «Вищий антикорупційний суд має значно посилити всю судову систему України і стане  справжньою опорою для нашої держави в надзвичайно важливій сфері – сфері боротьби із корупцією». Він нагадав, що до конкурсних процедур були залучені висококваліфіковані міжнародні експерти з багатьох країн – колишні судді та прокурори з Великої Британії, Канади, Данії, Литви, Македонії.

«І особисто для мене цей конкурс став справжнім проривом. Довгих сім місяців йшов цей добір. Декілька сотень кандидатів: суддів, науковців, адвокатів. Безпрецедентна і надзвичайна прозорість та публічність усіх і кожної окремо процедури, безпрецедентна відкритість. Кожен, хто мав бажання, мав можливість дивитися кожен етап у прямому   ефірі», — сказав Петро Порошенко та наголосив, що ця робота продемонструвала високі стандарти для України. «Я хочу подякувати і Голові, і членам ВККСУ за цю блискуче організовану роботу. Хочу наголосити, що ця робота продемонструвала високі стандарти для України. Та й у світі дуже важко знайти приклади такої скоординованої, прозорої і важливої роботи під час добору майбутніх суддів», — додав він.

 «38 нових суддів приступають до виконання обов’язків в абсолютно новому суді. У вас є всі важелі та інструменти, щоб бути успішними. Бо судовою реформою вперше в історії України вам надана незалежність від законодавчої та виконавчої гілок влади, до речі, і від Президента також — повна незалежність. Адже моя роль завершується тепер і зараз, під час вашої присяги», — зазначив Глава держави.

Представники ЗМІ поспілкувалися з суддями Вищого антикорупційного суду. Привітав новопризначених суддів і Голова Ради суддів України Олег Ткачук.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства протягом тридцяти днів судді ВАКС повинні зібратися та визначити дату початку роботи Вищого антикорупційного суду, обрати керівництво суду, вирішити інші організаційні питання, а також обрати слідчих суддів.

Вci новини
Перейти на початок