Версiя для друку

Відбулася зустріч членів Комісії з представниками Програми USAID «Нове правосуддя»

Відбулася зустріч членів Комісії з представниками Програми USAID «Нове правосуддя»

16 травня 2019 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулася робоча зустріч із представниками Програми USAID з реформування сектору юстиції «Нове правосуддя»: міжнародним експертом Пімом Альберсом, заступником керівника Програми Наталією Петровою та радником з юридичних питань Програми Святославом Ткачуком.

Пім Альберс презентував учасникам зустрічі аналіз процедур кваліфікаційного оцінювання Комісії, під час якого сторони обговорили положення Регламенту Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; Положення про порядок та методологію  кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення; Порядку проведення іспиту та методики встановлення його результатів у процедурі кваліфікаційного оцінювання; Положення про складення кваліфікаційного іспиту та методику оцінювання кандидатів на посаду судді; Порядку формування і ведення суддівського досьє та Порядку формування і ведення досьє кандидата на посаду судді.

Під час виступу Пім Альберс зазначив, що проаналізовані нормативно-правові акти є важливими комплексними документами, які відповідають міжнародним стандартам у сфері правосуддя, та додав, що Комісія виконала дійсно велику роботу, розробивши згадані документи на такому високому рівні.

Сторони обговорили способи вдосконалення нормативно-правового регулювання кар’єрних процедур Комісії шляхом, зокрема, їх уніфікації для забезпечення більш зручного формату цих документів для суддів та кандидатів на посаду судді, а також можливе залучення міжнародних експертів до цього процесу в майбутньому.

 У другій частині заходу експертом презентовано аналіз проекту Порядку і методології оцінювання та самооцінювання судді, здійснений на основі досвіду проведення зазначеної процедури у таких країнах, як Нідерланди, Австралія, Великобританія, США та ін.

Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на заході представили члени Комісії Тетяна Весельська, Степан Гладій, Анастасія Заріцька, Андрій Козлов, Тарас Лукаш, Михайло Макарчук, Микола Мішин, Юрій Тітов,  директор Департаменту суддівської кар’єри Тарас Нешик та заступник начальника відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Юлія Ткаченко. 

Довідково: 

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки.

Програма «Нове правосуддя» ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх Проектів USAID «Україна: верховенство права» й «Справедливе правосуддя» та використовує їх досягнення для координації тісної співпраці з українськими партнерами, проектами USAID, Урядом США та іншими проектами міжнародних донорських організацій в Україні.

Вci новини
Перейти на початок