Версiя для друку

Відбулася третя зустріч дорадчої групи партнерів Програми USAID «Нове правосуддя»

Відбулася третя зустріч дорадчої групи партнерів  Програми USAID «Нове правосуддя»

13 квітня 2018 року відбулася третя зустріч дорадчої групи партнерів Програми USAID «Нове правосуддя».

Мета заходу – огляд та обговорення показників моніторингу та оцінювання Програми USAID «Нове правосуддя», ознайомлення з результатами громадського моніторингу судових процесів та розроблення рекомендацій щодо підвищення ефективності виконання завдань Програми та досягнення її цілей.

У роботі дорадчої групи взяли участь представники Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Громадської ради доброчесності, судді, представники Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, донорської спільноти та громадських організацій.

На заході презентовано результати та висновки першої програми моніторингу судових процесів, імплементованої Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Центром політико-правових реформ у межах Проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

Учасники зустрічі розглянули результати всеукраїнського опитування працівників апаратів судів. Також особливу увагу було приділено результатам другого етапу опитування професійних правників, які є учасниками судових проваджень, щодо судової реформи, незалежності та підзвітності судової влади, сприйняття корупції та готовності їй протидіяти.

Окрему секцію заходу присвятили обговоренню результатів другого щорічного опитування членів дорадчої групи щодо незалежності та підзвітності судової системи України відповідно до показників Європейської мережі рад правосуддя (ЄМРП).

Також було представлено проект методики моніторингу довіри до суду, розроблений Інститутом прикладних гуманітарних досліджень у співпраці з Радою суддів України та Програмою USAID «Нове правосуддя», та пілотний проект щодо апробації Контрольного переліку сприяння якості правосуддя та роботи судів Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ).

Під час дискусії Голова Комісії зазначив, що представлені результати досліджень стануть корисними у кадрових процедурах Комісії та подякував організаторам за надзвичайно цікавий захід.

Довідково:

Програма реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з жовтня 2016 року.

Мета програми – надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, громадянському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи з урахуванням конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки.

Програма «Нове правосуддя» ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх Проектів USAID «Україна: верховенство права» й «Справедливе правосуддя» та використовує їх досягнення для координації тісної співпраці з українськими партнерами, проектами USAID, Урядом США та іншими проектами міжнародних донорських організацій в Україні.

Вci новини
Перейти на початок