Версiя для друку

Відбулася перша координаційна нарада з представниками міжнародних організацій та дипломатичних установ щодо створення Вищого антикорупційного суду

Відбулася перша координаційна нарада  з представниками міжнародних організацій та дипломатичних установ щодо створення Вищого антикорупційного суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України продовжує підготовку до конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду (ВАС). Так, 25 липня 2018 року Голова Комісії Сергій Козьяков, керівник секретаріату Комісії Олена Пономаренко та в.о. начальника відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Юлія Ткаченко взяли участь у першій координаційній нараді з представниками міжнародних організацій та дипломатичних установ щодо його проведення.

Також участь у зустрічі взяли представники Міністерства закордонних справ України, Державної судової адміністрації України, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Світового банку, Організації економічного співробітництва і розвитку, Європейського банку реконструкції та розвитку, Ради Європи, Програми розвитку ООН, посольств Канади та Сполучених Штатів Америки, Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу та інших заінтересованих організацій.

Під час зустрічі Сергій Козьяков розповів міжнародним партнерам про організаційні особливості конкурсу до ВАС, етапи та орієнтовні строки його проведення. Він також повідомив, що на офіційному веб-сайті Комісії 24 липня 2018 року вже розпочато реєстрацію намірів для участі у конкурсах на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, зокрема Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. При цьому Голова Комісії зазначив, що така реєстрація є винятково допоміжним механізмом у підготовці до конкурсу та запевнив, що неподання заявки зараз не перешкодить бажаючим подати свої документи для участі у конкурсі до ВАС після його оголошення.

Окрему частину заходу було присвячено питанню створення Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка відповідно до законодавства утворюється строком на шість років Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для сприяння їй у підготовці рішень з питань призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду та є її допоміжним органом.

Учасниками зустрічі було погоджено, що зацікавлені міжнародні організації нададуть Комісії свої пропозиції стосовно кандидатур до складу ГРМЕ орієнтовно до 15 вересня 2018 року.

Своєю чергою Голова Комісії наголосив − ВККСУ дуже сподівається, що міжнародні організації запропонують до складу ГРМЕ найдосвідченіших та найкомпетентніших професіоналів.

Насамкінець сторони погодили наступні кроки у координуванні процесу створення ГРМЕ та домовилися продовжувати співпрацю у питаннях сприяння проведенню конкурсу до ВАС у формі таких нарад.

Вci новини
Перейти на початок