Версiя для друку

У конкурсі до Вищого антикорупційного суду продовжить брати участь 71 кандидат, 7 з яких — за результатами спільних засідань ВККСУ та ГРМЕ

У конкурсі до Вищого антикорупційного суду продовжить брати  участь 71 кандидат, 7 з яких — за результатами спільних засідань ВККСУ та ГРМЕ

28 січня 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) та Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) завершили спеціальні спільні засідання в межах конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Загалом з 18 січня 2019 року проведено шість засідань, на яких відбулись співбесіди з 46 кандидатами.

За підсумками засідань 39 кандидатів припинили участь у конкурсі, 7 кандидатів успішно пройшли засідання і братимуть участь у наступному етапі кваліфікаційного оцінювання — «Дослідження досьє та проведення співбесіди», 3 кандидати написали заяви про припинення участі у конкурсі до початку засідань. 

Під час засідань за результатами відповідей кандидатів на запитання членів обох органів відбувалось встановлення їх відповідності критеріям доброчесності (моралі, чесності, непідкупності), а саме щодо законності джерел походження майна, відповідності рівня життя кандидата або членів його сім’ї задекларованим доходам, відповідності способу життя кандидата його статусу, наявності знань та практичних навичок для розгляду справ, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду.  Серед кандидатів, які успішно пройшли спільні засідання ВККСУ та ГРМЕ, — 5 кандидатів до Вищого антикорупційного суду, з яких 4 судді та 1 науковець й 2 кандидати до Апеляційної палати ВАКС, з яких 1 суддя та 1 науковець. 

Рішення щодо відповідності кандидата цим критеріям ухвалювалось більшістю від спільного складу ВККСУ та членів ГРМЕ у нарадчій кімнаті за умови, якщо за нього проголосували не менше 3 членів ГРМЕ. Якщо таке рішення не було ухвалено, кандидат вважався таким, що припинив участь в конкурсі. Засідання транслювались у режимі реального часу на офіційному каналі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в YouTube та доступні для перегляду у будь-який час.

«Судова влада в Україні вже не вперше створює прецеденти серед державних органів за прозорістю та складністю проведення конкурсних процедур на заміщення вакантних посад. На конкурсі до Вищого антикорупційного суду нам вдалося підсилити власний досвід практикою фахівців з інших держав у прийнятті важливих рішень щодо компетенцій кандидатів на найвищі державні посади», — зазначив Голова ВККСУ Сергій Козьяков.

Він також додав, що Комісія доклала максимум зусиль для того, щоб сформувати ефективний склад ГРМЕ та забезпечити дієву двосторонню співпрацю. «У визначенні доброчесності та професійності кандидатів Комісії сприяли висококласні фахівці з досвідом роботи суддями та прокурорами у своїх країнах. Їх вирішальна роль у процесі кваліфікаційного оцінювання майбутніх суддів Вищого антикорупційного суду буде мати важливе значення у подальшій роботі нового судового органу», — наголосив Сергій Козьяков.

Зазначимо, що за підсумками складення іспиту до наступного етапу було допущено 113 кандидатів, зокрема 81 — до Вищого антикорупційного суду та 32 — до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Втім, до 49 кандидатів (43%) у членів ГРМЕ виникли питання щодо доброчесності та професійності, тоді як до  64 кандидатів (57%) таких питань не було, і вони одразу перейшли до наступного етапу конкурсу — співбесіди за результатами дослідження досьє.

Загалом у наступному етапі візьме участь 71 кандидат. Серед них — 42 судді, 17 — адвокатів, 6 — науковців, 6 — кандидатів із сукупним стажем. З числа тих, хто пройшов далі, — 50 чоловіків та 21 — жінка. Всі кандидати переважно у віці від 30 до 49 років. 15 осіб мають науковий ступінь кандидата юридичних наук та 2 – ступінь доктора юридичних наук.

Конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду та 12 посад суддів Апеляційної палати цього суду розпочався 02 серпня 2018 року та є частиною судової реформи, що відбувається в Україні.

Вci новини
Перейти на початок