Версiя для друку

У Комісії відбулася робоча зустріч з представниками Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні

У Комісії відбулася робоча зустріч з представниками Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні

7 жовтня 2016 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков і секретар дисциплінарної палати Комісії Михайло Макарчук провели робочу зустріч з Фіоною Фрейзер, Головою Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні. У заході також взяли участь Бенжамін Моро, заступник Голови Місії ООН з прав людини, Сергій Курносенко та Тетяна Берегова, спеціалісти Моніторингової Місії ООН з прав людини.

Голова Комісії розповів про основні функції та поточну діяльність Комісії в рамках здійснення судової реформи в Україні відповідно до ухвалених Верховною Радою України змін до Конституції України в частині правосуддя, а також про нову редакцію Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Сергій Козьяков наголосив, що ці законодавчі акти передбачають розширення повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо добору суддів, здійснення кваліфікаційного оцінювання всього суддівського корпусу та проведення конкурсів з метою формування нового складу Верховного Суду та судів нижчих рівнів. До складу Верховного Суду на прозорих засадах мають бути обрані не більше 200 суддів. Забезпечення вчасного та якісного проведення конкурсу й добір компетентних і доброчесних суддів є запорукою побудови нової, ефективної й відкритої судової системи, адже особи, які будуть призначені на посади суддів Верховного Суду, визначатимуть майбутню судову практику всієї країни.

У рамках підготовки до конкурсу Комісією наразі завершується доопрацювання проектів Положення про порядок проведення іспиту та методику встановлення його результатів у процедурі кваліфікаційного оцінювання, Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідальності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення, а також Порядку формування і ведення суддівського досьє відповідно до міжнародних стандартів у сфері судочинства.

Своєю чергою Фіона Фрейзер, Голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, презентувала Доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні, підготовлену Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини. Сторони обговорили зміни у законодавстві та інституційні реформи, право на життя, свободу, безпеку та особисту недоторканість, відповідальність за порушення прав людини і здійснення правосуддя, економічні та соціальні права, права людини в Автономній Республіці Крим.

Наприкінці зустрічі сторони домовились й надалі співпрацювати в рамках обміну та відстеження інформації щодо ситуації з правами людини в Україні.

Вci новини
Перейти на початок