Версiя для друку

У Києві проходить конференція, присвячена річниці роботи Верховного Суду

У Києві проходить конференція, присвячена річниці роботи Верховного Суду

14 грудня 2018 року Голова та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України взяли участь у конференції «Роль Верховного Суду в забезпеченні прав і свобод людини», присвяченій річниці роботи новоствореного Верховного Суду. 

Учасників заходу привітали Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя. Також у конференції взяли участь Голова Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер, виконувач обов’язків Голови Департаменту з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини Фрідрік Сундберг, Голови Верховних Судів Хорватії, Литви, Латвії, судді Верховного Суду, члени Вищої ради правосуддя, судді Конституційного Суду України, представники міжнародних проектів тощо.

Під час заходу обговорювалися досягнення та випробування першого року роботи Верховного Суду, виклики в питаннях забезпечення верховенства права та ефективного захисту прав людини й основоположних свобод, які постають перед верховними судами різних країн.

У своєму виступі Сергій Козьяков наголосив на основних новелах добору суддів під час проведення конкурсу до Верховного Суду.

Стосовно другого конкурсу на посади 78 суддів Верховного Суду Голова ВККСУ зазначив, що наразі є близько 9 кандидатів на одну посаду. «Вже відбулося складання анонімного письмового тестування і виконання практичного завдання. Наступного тижня ВККСУ почне оприлюднювати результати іспиту і перейде до проведення співбесід з кандидатами. У понеділок, 17 грудня 2018 року, відбудуться збори представників громадських об’єднань для призначення членів Громадської ради доброчесності, яка сприятиме проведенню добору кандидатів на посади суддів Верховного Суду», – зауважив Голова Комісії.

Захід організовано Верховним Судом спільно з Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні».


Вci новини
Перейти на початок