Версiя для друку

Члени Комісії зустрілися з представниками місії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO)

Члени Комісії зустрілися з представниками  місії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO)

12 вересня 2018 року у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України відбулася робоча зустріч членів Комісії з представниками Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO): помічником координатора програм відділу країн з перехідною економікою та розвинених країн Олександром Шевченком; директором з питань міжнародного співробітництва Федералістського товариства правових та суспільно-політичних досліджень Джимом Келлі та його заступником Полом Зіммерманом; заступником директора департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Богданом Падучаком; директором Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності, доктором юридичних наук, професором, академіком НАПрН  України Оленою Орлюк.

Під час зустрічі члени Комісії поінформували гостей про особливості процедур, які здійснюються Комісією, зокрема: проведення кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, добір кандидатів на посаду судді місцевих судів, переведення суддів без конкурсу у зв’язку із реорганізацією, ліквідацією або призупиненням діяльності судів, відрядження суддів до інших судів, другий конкурс до Верховного Суду, конкурс до Вищого антикорупційного суду, конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності тощо.

Так, 29 вересня 2017 року Указом Президента України було утворено Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Державна судова адміністрація України визначила кількість місць у цьому органі, а саме 21 посаду судді.

30 вересня 2017 року Вища кваліфікаційна комісії суддів України оголосила конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Стадіями конкурсу до вищої установи з розгляду питань, пов’язаних з інтелектуальною власністю, є: встановлення відповідності осіб вимогам закону; проведення спеціальної перевірки; кваліфікаційне оцінювання, яке включає тестування на знання права, практичне завдання, тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей, зокрема інтерв’ю з психологом, дослідження досьє та співбесіда з Комісією, формування рейтингу та визначення переможців.

За результатами встановлення відповідності осіб вимогам до кандидата на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності до участі у конкурсі допущено 219 осіб. На сьогодні участь у конкурсі беруть 214 осіб.

Представники місії Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) високо оцінили заходи, які впроваджує Комісія для ефективного проведення конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності й наголосили, що готові допомогти майбутнім суддям переймати найкращі  міжнародні практики з розгляду та врегулювання питань, пов’язаних з правозастосуванням у діяльності правоохоронних і митних органів України, вирішенням спорів, інтелектуальною власністю, авторським правом та піратством у мережі Інтернет, винаходами та корисними моделями, питаннями примусового ліцензування й питаннями, що стосуються торговельних марок.

Нагадаємо, що 10 вересня 2018 року Комісією призначено проведення 03 жовтня 2018 року іспиту під час кваліфікаційного оцінювання в межах цього конкурсу, а у продовж IV кварталу 2018 року заплановано проведення співбесід із кандидатами, які успішно складуть іспит.

Від ВККСУ участь у заході взяли члени Комісії Андрій Василенко, Михайло Макарчук та Сергій Прилипко, в.о. начальника відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Юлія Ткаченко та головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Денис Кузнецов.

Учасники зустрічі домовились про співпрацю в рамках повноважень Комісії щодо створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності.


Вci новини
Перейти на початок