Версiя для друку

Члени Комісії зустрілися з делегацією Венеціанської комісії Ради Європи

Члени Комісії зустрілися з делегацією Венеціанської комісії Ради Європи

7 вересня 2017 року відбулася зустріч членів Комісії з делегацією Венеціанської комісії Ради Європи, що наразі перебуває в Україні з робочим візитом.

Венеціанську комісію на зустрічі представляли Секретар Томас Маркерт, представник Секретаріату Мікаель Янссен, а також експерти Джеймс Гамільтон, Джордж Папуашвілі та Аурела Анастас. 

Метою робочого візиту делегації стала підготовка юридичного висновку стосовно законопроектів «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (щодо запровадження обов’язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень) № 6529  та «Про антикорупційні суди» № 6011.

Під час обговорення члени Комісії висловили думку щодо найбільш ефективної моделі функціонування антикорупційних судів в Україні та процедури їх формування. Крім того, вони звернули увагу представників Венеціанської комісії на можливі проблемні аспекти участі Комісії у конкурсних процедурах на зайняття посад суддів антикорупційних судів.

Водночас Сергій Козьяков наголосив, що Комісія дотримуватиметься законодавчих норм щодо майбутнього антикорупційного суду у тому вигляді, в якому їх буде прийнято Верховною Радою України.

Наприкінці зустрічі представники Венеціанської комісії повідомили, що висновок буде презентовано 6 жовтня поточного року.

Від Комісії в обговоренні взяли участь Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, секретар кваліфікаційної палати Комісії Станіслав Щотка, член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко та секретар палати з питань добору і публічної служби суддів Комісії Михайло Макарчук.

Вci новини
Перейти на початок