Версiя для друку

Стосовно конкурсів на посади суддів місцевих судів

Стосовно конкурсів на посади суддів місцевих судів

У зв’язку із надходженням до Комісії значної кількості звернень стосовно конкурсів на зайняття посад суддів місцевих судів оприлюднюємо перелік типових запитань і відповіді на них.

Також з відповідною інформацією можна ознайомитись у розділі «Питання-відповіді» офіційного вебсайта Комісії.

Актуальні питання

конкурсу на зайняття посад суддів місцевих судів 

 

Стадія конкурсу

Питання

Відповідь

І. Подання документів

1          

Чи можуть брати участь в оголошеному 02.07.2019 конкурсі на зайняття вакантних посад суддів місцевих судів судді або інші особи, які не перебувають у резерві на заміщення вакантних посад суддів?

Ні, участь у вказаному конкурсі можуть взяти виключно кандидати на посаду судді, які перебувають у резерві на заміщення вакантних посад суддів місцевих судів.

2          

Коли буде проводитись конкурс на посаду судді, участь у якому можуть взяти судді?

Конкурс на зайняття вакантних посад суддів місцевих судів, участь у якому можуть взяти судді, заплановано оголосити до кінця липня 2019 року.

3          

Чому суддям не надається можливості зареєструвати наміри щодо участі у конкурсі на посаду судді місцевого суду?

Суддя не обмежений у праві повідомити Комісії про намір взяти участь у відповідному конкурсі шляхом направлення письмового звернення на електронну або поштову адресу Комісії.

За облікованими в Комісії відомостями про наміри взяти участь у відповідному конкурсі повідомлено 136 суддями.

Електронна система реєстрації таких намірів не здійснюється з огляду на відсутність відповідної нагальної потреби.

4          

Чому не оголошено конкурсу на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних та господарських судів? Коли він проводитиметься?

Погоджена Вищою радою правосуддя гранична кількість суддів у місцевих судах складає 4 903 одиниці та є тимчасовою (на 2019 рік).

Вища рада правосуддя 20.06.2019 звернулася до Комісії з рекомендацією щодо невідкладного оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад суддів у місцевих загальних судах.

На сьогодні у Комісії, Вищій раді правосуддя та Державній судовій адміністрації України триває робота з погодження вакантних посад, на які невідкладно буде оголошено конкурс на зайняття вакантних посад суддів місцевих адміністративних і господарських судів.

Інформацію про оголошення відповідного конкурсу буде оприлюднено на офіційному вебсайті Комісії після ухвалення такого рішення.

5          

В який період можна подати документи для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі на заміщення вакантних посад суддів місцевих судів?

Строк подання документів для участі у конкурсі – 1 календарний день, 12 липня 2019 року.

6          

Чи можу я подати документи для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі особисто в Комісії?

Ні, такі документи слід подавати виключно шляхом використання засобів поштового зв’язку та їх направлення рекомендованим листом на адресу Комісії: 03109, м. Київ, вул. Генерала Шаповала, 9.

Документи для участі у конкурсі в інший спосіб (особисте подання, електронною поштою тощо) не приймаються.

7          

Які документи слід подавати для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі?

Для участі у конкурсі кандидат на посаду судді подає до Комісії:

1) письмову заяву про участь у конкурсі згідно з додатком 1 до Умов;

2) копію паспорта громадянина України;

3) анкету кандидата на посаду судді;

4) копію трудової книжки, послужного списку (за наявності) або інших документів, що підтверджують стаж професійної діяльності у сфері права;

5) компакт-диск зі сканованими копіями документів, визначених Умовами, та інформацією про кандидата за формою згідно з додатком 9 до Положення.

8          

Чи потрібно подавати для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі медичну довідку, та/або декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, та/або декларацію доброчесності, та/або декларацію родинних зв’язків?

Ні, вказані документи не входять до переліку тих, які необхідно подавати для участі у конкурсі.

9          

Що зазначати в пункті 4.1 «Декларація, яку подано відповідно до вимог законодавства у сфері запобігання корупції» інформації про кандидата на посаду судді для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі? Чи потрібно подавати таку декларацію для участі у конкурсі окремо?

У вказаному пункті необхідно зазначити інформацію про декларацію, яка подавалась для цілей участі в доборі. У примітках до пункту можна вказати будь-яку інформацію, яка, на думку кандидата, має значення для заповнення відповідного пункту.

Для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі декларація відповідно до вимог законодавства у сфері запобігання корупції не подається.

10      

Що зазначати в пункті 4.2 «Декларація родинних зв’язків кандидата на посаду судді» інформації про кандидата на посаду судді для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі? Чи потрібно подавати таку декларацію для участі у конкурсі окремо?

У полі «Період, за який подано декларацію» необхідно зазначити відповідний період.

У полі «Дата заповнення декларації» необхідно зазначити відповідну дату. У полі «Дата надходження декларації до Комісії» необхідно зазначити відповідну дату за наявності інформації про неї або зазначити «невідомо» у разі відсутності інформації про неї.

У примітках до пункту можна вказати будь-яку інформацію, яка, на думку кандидата, має значення для заповнення відповідного пункту.

Подані кандидатами декларації родинних зв’язків оприлюднено на офіційному вебсайті Комісії у відповідному підрозділі розділу «Добір кандидатів на посаду судді». Із вказаними деклараціями можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1rowQfJVKWqOQoUyOw5O2n_js9BKKPPU_

Для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі декларація родинних зв’язків кандидата на посаду судді не подається.

11      

Що зазначати в пункті 4.3 «Декларація доброчесності кандидата на посаду судді» інформації про кандидата на посаду судді для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі? Чи потрібно подавати таку декларацію для участі у конкурсі?

Вказаний розділ не слід заповнювати з огляду на те, що така декларація для участі в оголошеному 02.07.2019 конкурсі не приймається.

Не є помилковим зазначення кандидатом у відповідних полях символів («–» тощо) або слів («не подавалась» тощо), які б вказували про неподання кандидатом відповідної декларації.


Вci новини
Перейти на початок