Версiя для друку

Сергій Козьяков розповів про проміжні результати судової реформи в Україні на п’ятому засіданні Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та ЄС

Сергій Козьяков розповів про проміжні результати судової реформи в Україні на п’ятому засіданні Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та ЄС

22 березня 2019 року  у Києві відбулося п’яте засідання Підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом, утвореного рішенням Ради асоціації відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами.

Основними питаннями, які обговорювалися на засіданні, були безвізовий режим між Україною та ЄС, реформа сектору юстиції, запобігання і протидія корупції, захист персональних даних, запобігання й боротьба з організованою злочинністю, управління кордонами та міграція.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков під час сесії «Виконання Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів» розповів про проміжні результати реформи судівництва в частині кадрового забезпечення суддівського корпусу України.

Зокрема, Сергій Козьяков поінформував європейських фахівців про перебіг та підсумки конкурсу до Вищого антикорупційного суду та його Апеляційної палати. Він зауважив, що це вперше, коли міжнародні експерти спільно з Комісією були частиною адміністративної процедури з добору суддів. Голова ВККСУ повідомив, що наразі за результатами розгляду рекомендацій Комісії Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести Президентові України подання про призначення на посади 10 суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та 25 суддів Вищого антикорупційного суду.

За словами Сергія Козьякова, у квітні цього року за підтримки міжнародних партнерів планується провести тренінг майбутніх суддів антикорупційного суду.

Голова ВККСУ також розповів, що паралельно з конкурсом до антикорупційної інстанції Комісією проведено другий конкурс на зайняття  вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

Окрім того, Сергій Козьяков зазначив, що наразі в Комісії триває робота з проведення конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності та Апеляційної палати цього суду.

Також очільник ВККСУ нагадав, що Комісією розпочато широкомасштабну процедуру кваліфікаційного оцінювання всіх суддів України. Він зауважив, що наразі завершено оцінювання стосовно понад 2 000 суддів, а оцінювання решти суддівського корпусу планується провести до кінця поточного року.

Сергій Козьяков не оминув увагою і добір кандидатів на посаду судді місцевого суду.

Голова ВККСУ підкреслив, що Комісія продовжує працювати над удосконаленням конкурсних процедур. «Ми готові змінюватися. Адже ми завжди пам’ятаємо, що люди чекають результат», – зазначив  Сергій Козьяков.

Європейська сторона позитивно оцінила прогрес у впровадженні судової реформи в Україні, зокрема відзначила прозорість і якість процесу добору суддів антикорупційного суду.

Зазначимо, що до складу української делегації увійшли представники Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства фінансів України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України та інші.

Довідково:

Комітет асоціації Україна – ЄС утворений рішенням Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом 15 грудня 2014 року. Підкомітети створюються для надання допомоги Комітетові асоціації, який є постійно діючим органом Ради асоціації. Комітет і Підкомітети діють у складі делегацій України та Євросоюзу.

Вci новини
Перейти на початок