Версiя для друку

Повідомлення прес-служби Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Повідомлення прес-служби Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

10 листопада 2017 року на шпальтах електронного засобу масової інформації «Українська правда» надруковано колонку експерта Реанімаційного пакету реформ Михайла Жернакова «Новий» Верховний Суд: реформа, якої не було».

На жаль, в публіцистичному запалі, надаючи характеристику результатам конкурсу на посаду судді Верховного Суду, автор зазначив декілька важливих «фактів», які є дезінформацією.

Зокрема, експерт стверджує, що ВККСУ «не спромоглася оприлюднити мотивовані письмові рішення стосовно доброчесності кандидатів, як того вимагає закон». Звертаємо увагу, що всі рішення ВККСУ стосовно переможців конкурсу, зокрема ті, які згадує автор, містяться в їх досьє і є у вільному доступі на сайті Комісії.

Експерт М. Жернаков в тексті помилково зазначив кількість працівників ВККСУ – 300+ осіб. Дійсною кількістю працюючих працівників апарату є 197 осіб, які одразу після закінчення  конкурсу у новий Верховний Суд провели відбірковий іспит для 4128 кандидатів на посаду судді місцевого суду, що є найбільшою кількістю учасників за всю історію незалежної України.

Стосовно оцінок результатів конкурсу прес-служба звертає увагу на те, що членами Комісії, учасниками конкурсу та міжнародними, зокрема міждержавними організаціями, надано вичерпні оцінки результатів конкурсу та характеристики ролі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Громадської ради доброчесності в організації і проведенні цього безпрецедентного заходу.

Прес-служба також звертає увагу на останню оцінку результатів конкурсу, викладену іншим експертом Реанімаційного пакету реформ Юлією Кириченко в статті «Відбір до Конституційного Суду розпочався: чекати чи діяти?», надруковану в тижневику «Дзеркало тижня» (№ 41, 4-10 листопада 2017 року).

Вci новини
Перейти на початок