Версiя для друку

Комісія завершила процедуру кваліфікаційного оцінювання стосовно 1486 суддів місцевих та апеляційних судів

Комісія завершила процедуру кваліфікаційного оцінювання стосовно 1486 суддів місцевих та апеляційних судів

Триває кваліфікаційне оцінювання всіх суддів країни на відповідність займаній посаді, започатковане у межах судової реформи. Оцінювання призначено для трьох груп суддів у кількості 5157 осіб.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оцінює суддів за критеріями компетентності, професійної етики та доброчесності.

Станом на 7 серпня 2018 року оцінювання завершено стосовно 1486 суддів місцевих та апеляційних суддів.

З них 1245 (84 %) суддів успішно пройшли цю процедуру і визнані такими, що відповідають займаній посаді.

241 (16 %) суддя підлягає звільненню або вже звільнений, зокрема:

· 130 суддів не підтвердили відповідності займаній посаді – 83 судді не склали іспиту та 47 суддів не пройшли співбесіди з членами Комісії;

· 111 суддів звільнено, з-поміж іншого, за власним бажанням або їх повноваження під час оцінювання було припинено.

З причин оголошення перерви або зупинення кваліфікаційного оцінювання немає остаточних результатів щодо 289 суддів, стосовно яких розпочато оцінювання.

Нагадаємо, що для першої тисячі суддів оцінювання оголошено 20 жовтня 2017 року і триває вже більше дев’яти місяців. Із числа суддів, які пройшли оцінювання, 252 суддів-«п’ятирічок», в яких закінчились повноваження, вже рекомендовані Вищій раді правосуддя для призначення на посади. Це дозволить відновити або розвантажити роботу судів.

Наразі судді з першої групи перебувають на останньому етапі кваліфікаційного оцінювання – співбесіди та аналізу досьє. Друга група суддів склала іспити та на сьогодні проходить тестування морально-психологічних якостей. Третя група, рішення стосовно якої ухвалено 7 червня 2018 року, – це 2188 суддів, вже  розпочали складати іспити.

Вci новини
Перейти на початок