Версiя для друку

Комісія взяла участь у круглому столі «Верховний Суд: підсумки першого конкурсу»

Комісія взяла участь у круглому столі «Верховний Суд: підсумки першого конкурсу»

7 вересня 2017 року у м. Одеса пройшов круглий стіл «Верховний Суд: підсумки першого конкурсу», організований Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» спільно з Асоціацією правників України.

У зазначеному обговоренні взяли участь експерти Проекту ЄС, Асоціації правників України,  Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа UENet», члени Громадської ради доброчесності, адвокати, юристи, судді та кандидати на посади суддів Верховного Суду. Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на заході представляв член кваліфікаційної палати Комісії Тарас Лукаш.

Учасники круглого столу обговорили етапи проходження конкурсу до Верховного Суду, зокрема особливості анонімного письмового тестування, практичного завдання та тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей, а також проходження співбесід та формування рейтингу кандидатів. Окрім цього, присутні на заході окреслили перспективи функціонування нового Верховного Суду.

Під час виступу пан Лукаш висловився щодо результату завершення конкурсу: «Маю стриманий оптимізм щодо першого конкурсу до Верховного Суду. Він відбувся за новими правилами та умовами, хоча багато хто навіть не вірив, що таке можливе. Це – позитивний факт». Також член Комісії зауважив, що з урахуванням отриманого досвіду та наявних пропозицій окремі процедури потребують вдосконалення. Якість роботи Верховного Суду, на думку Тараса Лукаша, можна буде оцінити лише після початку його роботи в штатному режимі.

Довідково:

Проект «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, надає допомогу в розробці загальної стратегії реформ сектору юстиції. Ця ініціатива, тривалістю в три роки, об’єднує більшість установ сфери юстиції України для того, щоб розробити і впровадити загальну і колективну стратегію реформ. Стратегія впроваджується за допомогою механізму координації між установами сфери юстиції і буде реалізована шляхом гарантованого довгострокового фінансування з боку Уряду України.

Вci новини
Перейти на початок