Версiя для друку

Експертна дискусія «Конкурс до Вищого антикорупційного суду. Quo vadis?»

Експертна дискусія «Конкурс до Вищого антикорупційного суду. Quo vadis?»

05 вересня 2018 року Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков взяв участь в експертній дискусії щодо проведення конкурсу на зайняття посад суддів Вищого антикорупційного суду.

До обговорення також долучилися директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, суддя Верховного Суду Ганна Вронська, член РГК при НАБУ, партнер Адвокатського об’єднання «Солодко і партнери», адвокат Злата Симоненко, експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська, заступник голови Комітету Асоціації правників України з кримінального та кримінально-процесуального права, партнер ЮФ «Аріо», адвокат Євген Грушовець та юридичний радник Transparency International Україна Максим Костецький.

Сергій Козьяков розповів про виклики, які постали перед Комісією на початку формування нової судової інстанції, та підкреслив, що у ВККСУ постійно порівнюють конкурсні процедури, проведення яких належить до її компетенції, з тими, які відбуваються в нашій країні, державах Східної Європи та інших країнах. Це дає можливість робити власні прагматичні висновки.

«Вчора у нас була делегація суддів з Ірландії. Вони вражені тим, що Україна змогла зробити такого рівня конкурс до Верховного Суду. Нідерланди, Австрія, Угорщина і Франція запровадили психологічне тестування суддів. Слідом за ними це зробила Україна. Звичайно, є процедури, які треба вдосконалювати, і ми робимо це завдяки висновкам про нашу діяльність. Є процедури, які треба вдосконалювати на експертному рівні, наприклад, перевірка практичних робіт або тестів. Саме тому їх здійснює Комісія, а не Facebook», – зазначив Голова Комісії.

Він зауважив, що Комісія – це єдиний державний орган, який надає відеороз’яснення щодо всіх конкурсних процедур.

Також очільник Комісії наголосив на важливості створення Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка допомагатиме ВККСУ під час конкурсу до Вищого антикорупційного суду, і нагадав, що під час консультацій з міжнародними партнерами кінцевою датою надання пропозицій щодо кандидатур до її складу визначено 14 вересня 2018 року.

Сергій Козьяков подякував спікерам за високу оцінку виконання Комісією завдань закону. «Моніторинг, контроль, тиск, інформування дійсно є головними напрямами роботи громадських організацій і преси. Але є ще одне завдання – персонально говорити з людьми, щоб вони йшли на конкурси, – звернувся до присутніх Голова ВККСУ і додав: Я вірю, що у нас вийде провести не тільки конкурс до Вищого антикорупційного суду, але й інші конкурси».

Захід організовано українським представництвом міжнародної антикорупційної мережі Transparency International за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах Проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».

Вci новини
Перейти на початок