Версiя для друку

Громадська рада міжнародних експертів вже отримала практичні роботи кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду – Станіслав Щотка

Громадська рада міжнародних експертів вже отримала практичні роботи кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду – Станіслав Щотка

Вища кваліфікаційна комісія суддів України передала Громадській раді міжнародних експертів 156 практичних робіт, які 14 листопада 2018 року виконали кандидати на посади суддів Вищого антикорупційного суду. Про це повідомив заступник Голови ВККСУ Станіслав Щотка під час конференції «Декорупція України», присвяченій міжнародному дню боротьби з корупцією, яка відбулася 07 грудня 2018 року.

Під час заходу представники громадських організацій, влади та бізнесу проаналізували антикорупційні реформи, які відбувалися в Україні з моменту перемоги Революції Гідності.

Зокрема, Станіслав Щотка детально поінформував про перебіг конкурсу до Вищого антикорупційного суду, наголосивши, що всі процедури є прозорими, і громадськість може поетапно слідкувати за ними. «Ми визначили для себе стандарт: вся інформація щодо кандидатів до ВАС, якою володіє Комісія, є доступною для ГРМЕ. Наразі всі 156 практичних завдань передані ГРМЕ», – повідомив Станіслав Щотка.

Він також зазначив, що ВККСУ підготовлено та розіслано бланк Згоди кандидата на повний та безпосередній доступ ГРМЕ до матеріалів його досьє. На сьогодні Комісією отримано 130 таких згод. У разі якщо кандидат не надає згоди – це його вибір, який показує, наскільки він готовий до взаємодії з ГРМЕ», – наголосив Станіслав Щотка.

Стосовно орієнтовних термінів оголошення результатів конкурсу він зазначив, що «встановлено межу – це друга декада лютого 2019 року».

Відповідаючи на питання, чи стане Вищий антикорупційний суд «гільйотиною» у боротьбі з корупцією, заступник Голови Комісії зауважив, що його завданням як члена ВККСУ є обрати кандидатів у судді з числа українських фахівців, які зможуть мужньо, справедливо та, не піддаючись тиску, приймати законні рішення, керуючись принципом верховенства права.

Участь у конференції також взяли Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, перший заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук, бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета, Голова Програми ЄС «Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні» Ека Ткешелашвілі, Голова правління Трансперенсі Інтернешнл Україна Ярослав Юрчишин та юридичний радник Трансперенсі Інтернешнл Україна Катерина Риженко.

Захід організовано Трансперенсі Інтернешнл Україна за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Pact та Представництва ЄС в Україні.

Вci новини
Перейти на початок