Версiя для друку

Європейська сторона вітає завершення добору суддів до Вищого антикорупційного суду. Заключна заява та рекомендації за результатами дев’ятого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС

Європейська сторона вітає завершення добору суддів до Вищого антикорупційного суду. Заключна заява та рекомендації за результатами дев’ятого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС

«Парламентський комітет асоціації щиро вітає завершення добору суддів до Вищого антикорупційного суду та ефективну участь міжнародних експертів у цьому процесі і сподівається на якнайшвидше започаткування роботи Суду», – йдеться у Заключній заяві та рекомендаціях, ухвалених за результатами дев’ятого засідання Парламентського комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом, що відбулося 13–14 березня 2019 року в м. Страсбург, Франція.

У документі, зокрема, зазначається, що європейська сторона визнає прогрес, досягнутий Україною у впровадженні реформи сектору юстиції та оновленні судової системи, а також наголошує на вирішальному значенні завершення реформи судової системи на всіх рівнях.

 Як вказується в заяві, сторона ЄС позитивно оцінює зусилля України зі здійснення реформ у сферах енергетики, охорони здоров’я, державного управління, пенсійної реформи, освіти, децентралізації, публічних закупівель, банківського та фінансового сектору, захисту та безпеки, зокрема в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та заохочує подальші реформи та кроки на шляху до європейських демократичних стандартів.

Стосовно стану відносин між Україною та ЄС Сторона ЄС вітає прийняття переважною більшістю голосів у Верховній Раді змін до Конституції України щодо стратегічного курсу України на повне членство в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору. Також у документі зазначається, що ці зміни до Конституції дають новий імпульс зусиллям з удосконалення інституційних меж для виконання Угоди про асоціацію, зокрема механізмів координації та визначення пріоритетів між інституціями та зміцнення інституційної спроможності.

Окрім того, Європейська сторона підкреслює необхідність кращого інформування громадян про переваги, які вони отримують від Угоди про асоціацію, та позитивно оцінює ефективне впровадження лібералізації візового режиму для громадян України, що дозволило близько двом мільйонам українців відвідати країни ЄС.

У документі також йдеться про те, що Угода про асоціацію не є кінцевою метою відносин між Україною та ЄС. Сторона ЄС вітає європейські прагнення України та зазначає, що Україна має перспективу вступу до ЄС згідно зі статтею 49 Договору про ЄС і може подати заявку на членство в Європейському Союзі за умови, що вона дотримується Копенгагенських критеріїв і принципів демократії, поважає основні свободи й права людини, права меншин та дотримується принципу верховенства права.

Вci новини
Перейти на початок