Версiя для друку

Робочий семінар для розробників (викладачів) курсу на тему тлумачення законодавства

Робочий семінар для розробників (викладачів) курсу на тему тлумачення законодавства

5-7 лютого 2013 року у Києві пройшов семінар для розробників (викладачів) курсу на тему тлумачення законодавства.

Організатором семінару був Національний інститут суддів Канади, Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Національна школа суддів України.

Даний захід відбувся в рамках спільного українсько-канадського Проекту «Освіта суддів – для економічного розвитку» і фінансується Канадським агентством з міжнародного розвитку (CIDA) та реалізовується Національним інститутом суддів Канади спільно із Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади. З української сторони партнерами проекту є Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Національна школа суддів України.

4 лютого 2013 року у Києві, Львові, Одесі та Харкові Комісія спільно з НШС України розпочала спеціальну підготовку кандидатів на посаду судді.

Як зазначив Голова Комісії Ігор Самсін, особи, які успішно пройдуть навчання з великою імовірністю стануть діючими суддями, а це зумовлює високі вимоги, які ставляться до процесу навчання.

«Віднині, кожен, хто бажає стати суддею не зможе цього зробити без обов’язкового проходження фахової спеціалізованої підготовки. Вища кваліфікаційна комісія суддів України робить усе можливе, аби використати передовий досвід, у тому числі міжнародний. Такий досвід має надзвичайно позитивні результати в Канаді і це стало можливим шляхом постійної діяльності із підвищення професійного рівня діючих суддів», - підкреслив відповідаючи на запитання журналістів Ігор Самсін.

Поділитись канадським досвідом в Україну завітали: Дональд Чіассон – директор із юридичних та освітніх питань Національного інституту суддів Канади, Марк Розенберг – суддя Апеляційного суду провінції Онтаріо та Діана Симкович – керівник проекту.

«Цей проект сприятиме покращенню підготовки суддів та кандидатів у судді. Ми приїхали в Україну аби допомогти місцевим суддям і думаю можемо бути корисні саме в напрямку, що стосується методології. Канадська методологія базується на інтерактивному навчанні і власне цим досвідом ми приїхали поділитись», - зазначив під час зустрічі Дональд Чіассон.

Навчання кандидатів на посаду суддів та діючих суддів з використанням методик підготовки суддів у Канаді має на меті підвищити рівень довіри до судової влади, а також пропагувати використання процедури досудового врегулювання спорів.

Перейти на початок