Версiя для друку

Засідання Керівного комітету Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

Засідання Керівного комітету Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні»

24 листопада 2015 року в Міністерстві юстиції України відбулось засідання Керівного комітету Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». У заході взяв участь Голова Комісії Сергій Козьяков та член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко.

Вступне слово на засіданні виголосили заступник Міністра юстиції України Сергій Шкляр та Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські. Доповідачі підкреслили важливість Проекту, зважаючи на реформи, які відбуваються в Україні та прагнення органів державної влади впроваджувати європейські стандарти у роботі.

Як зазначив Ян Томбінські, Європейський Союз зацікавлений у підвищенні рівня довіри у сфері юстиції в Україні й Асоціація з ЄС потребує покращення роботи сектору юстиції. Він підкреслив, що у суспільстві має бути розуміння, що будь-який громадянин є рівноправним в очах правосуддя, а інвестори знали які правила діють в Україні.

Про цілі та компоненти Проекту, а також основні заходи в рамках його реалізації розповів Керівник Проекту Віргіліюс Валанчюс. Він нагадав, що Президент України підписав «Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів (Стратегію) на 2015-2020 рр». Також Кабінет Міністрів України затвердив План дій з реалізації положень Стратегії.

Одним з партнерів Проекту є Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Як зазначив Голова ВККСУ Сергій Козьяков, представники Комісії постійно беруть участь у заходах, які організовує Проект. Він особисто стежить за роботою Ради з питань судової реформи, Конституційної комісії і вважає, що усе відбувається надзвичайно ефективно та прозоро.

Сергій Козьяков подякував Проекту за спільну роботу, зокрема за допомогу у підготовці процедури оцінювання суддів, яка ще не розпочалась, але Комісія вже готова до цього процесу. Голова ВККСУ зазначив, що Комісія і надалі очікує на плідну співпрацю з Проектом.

Під час заходу було представлено план роботи Проекту на жовтень 2015 – червень 2016 року. Зустріч Керівного комітету відбудеться у червні наступного року.

Перейти на початок