Версiя для друку

Заключна конференція в рамках Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні»

Заключна конференція в рамках Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні»

24 листопада 2015 року відбулася заключна конференція в рамках Проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні».

На заході були присутні представники національних та іноземних партнерів Проекту, які протягом 2015 року працювали разом для досягнення загальної мети: підтримки реформування системи суддівської відповідальності України згідно з європейськими стандартами. Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на конференції представляв член кваліфікаційної палати Комісії Андрій Василенко, директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Комісії Роман Савчук та начальник  відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліна Казакевич.

Учасники конференції підбили підсумки роботи Проекту й окреслили досягнення  в сфері розробки і прийняття законодавчих змін, які необхідні як загальні заходи в межах виконання Україною рішень Європейського суду з справ людини у справах «Олександр Волков проти України» та «Салов проти України», а також у вдосконаленні правил та процедур дисциплінарних органів судової системи України з метою забезпечення справедливого та ефективного розгляду справ, пов’язаних зі скаргами на суддів.

Андрій Василенко, член кваліфікаційної палати Комісії, подякував Проекту за плідне співробітництво й здійснення експертизи Положення про порядок ведення суддівського досьє і Порядку та методології кваліфікаційного оцінювання судді на відповідність європейським стандартам, а також наголосив на важливості реформування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції як органів, відповідальних за організацію роботи суддівського корпусу.

Важливе місце також було відведено пропозиціям національних партнерів щодо проблем у діяльності державних органів, які ще потребують вирішення. Андрій Кавакін, менеджер Проекту, зазначив, що дані пропозиції будуть враховані в роботі нового, більш широкого за своєю сферою діяльності, проекту, який планується Радою Європи у майбутньому році.

Наприкінці присутні привітали один одного та подякували за плідну співпрацю і вельми результативну роботу Проекту.

Перейти на початок