Версiя для друку

Відкриття проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні»

18 лютого 2015 року відбулось офіційне відкриття проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні». Одним із ключових партнерів у реалізації проектної діяльності є Вища кваліфікаційна комісія суддів України.

Метою Проекту є надання допомоги у сфері формування змін до законодавства, необхідних Україні для виконання рішень Європейського суд з прав людини у справах «Олександр Волков проти України» та «Салов проти України». Також, підтримка у сфері вдосконалення норм і процедур дисциплінарних органів у системі судочинства з метою забезпечення справедливого та ефективного розгляду будь-яких скарг на дії суддів. Про це у вступному слові розповіла Голова Департаменту з питань правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ханне Юнкер.

У відкритті Проекту взяв участь Голова Комісії Сергій Козьяков, який поінформував про розширення повноважень Комісії відповідно новоприйнятого Закону. С.Козьяков наголосив на важливості прийняття згаданого Закону «Про забезпечення права на справедливий суд», який стане вагомим кроком у реалізації судової реформи.

Серед учасників заходу були також начальник відділу сприяння впровадженню прав людини на національному рівні Ради Європи Тетяна Термачіч, заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Леонід Ємець, перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова, суддя Верховного Суду України Олександр Волков, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, секретар Ради суддів України Анатолій Марцинкевич, координатор Проекту Ліліт Данегян, менеджер Проекту Андрій Кавакін, а також судді вищих спеціалізованих та апеляційних судів.

Найближчим часом у рамках Проекту заплановано створення дорожньої карти, в якій будуть визначені необхідні законодавчі та інші кроки стосовно реформування системи суддівської відповідальності в Україні та роботи над забезпеченням відповідності цієї системи стандартам Ради Європи.

Перейти на початок