Версiя для друку

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Ігор Самсін зустрівся з представниками Ради Європи

13 березня 2013 року відбулася зустріч Голови Комісії Ігоря Самсіна та секретаря Комісії Анатолія Марцинкевича з представниками проекту Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму системи правосуддя в Україні» Ліліт Данегян, Довідасом Віткаускасом, Андрієм Кавакіним.

Реалізація Проекту, який фінансується Урядом Швеції, розпочалась у січні цього року, і зараз триває його початкова фаза, під час якої представники Ради Європи визначають пріоритети та деталі його діяльності.

Основна мета Проекту – це посилення незалежності, ефективності й професіоналізму судової системи в України та сприяння інституційним і законодавчим реформам, спрямованим на приведення українського сектору правосуддя у відповідність до європейських стандартів.

Під час зустрічі Ігор Самсін ознайомив іноземних гостей з роботою Комісії, основними її завданнями та функціями. Він розповів присутнім про нову процедуру добору суддів та досягнення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у цьому напрямку.

Як зазначили іноземні гості, для них має важливе значення думка І. Самсіна стосовно визначення перспектив та завдань Проекту. Експерт Ради Європи, консультант даного Проекту Д. Віткаускас зауважив, що вони зацікавлені в наданні допомоги Комісії щодо методології та програми навчання кандидатів на посаду судді та діючих суддів.

Завданням Проекту є також показати Комісії найкращу європейську практику стосовно дисциплінарних справ для того, щоб Комісія змогла запроваджувати її і в Україні.

Проект Ради Європи «Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму системи правосуддя в Україні» впроваджується Департаментом з питань правосуддя та правової співпраці Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи. Проект є також частиною Плану дій Ради Європи для України на 2008-2011 та наступні роки.

Перейти на початок