Версiя для друку

Друга зустріч робочої групи проекту Ради Європи «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні»

24 березня 2015 року відбулося друге засідання робочої групи проекту «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні».

Представники Комісії разом із іншими національними партнерами Проекту Ради Європи із судової сфери та виконавчої влади взяли участь в обговоренні моделей подальшої співпраці з Проектом з метою досягнення якнайшвидших результатів.

Начальником відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Поліною Казакевич запропоновано новий формат роботи з проектами міжнародної технічної допомоги, а саме запропоновано створення робочих груп у рамках співробітництва з кожним проектом за конкретним напрямом діяльності.

Передбачається, що до складу таких робочих груп входитимуть представники Комісії, міжнародні та національні експерти з досвідом у відповідній сфері, представники інших державних органів у системі судоустрою та громадськості. Пропонується, що такі робочі групи створюватимуться на конкретний період спільної з проектами діяльності з метою безперервного виконання завдань, визначених Комісією та керівництвом її міжнародних партнерів. Переважно такі робочі групи фокусуватимуться на удосконаленні вже існуючих та визначених відповідно до нового законодавства процедур Комісії.

Підтримка проектів в основному базуватиметься на наданні експертної допомоги у розробці та приведенні у відповідність до нового законодавства локальних підзаконних нормативно-правових актів Комісії, що регулюватимуть здійснення процедур, пов’язаних із суддівською кар’єрою та дисциплінарною відповідальністю суддів. Результатом діяльності цих робочих груп має бути розроблена нормативно-правова база відповідно до напряму роботи Комісії.

У рамках співробітництва із проектом «Підтримка реформи системи суддівської відповідальності в Україні» пропонується створити 2 робочі групи:

- з розробки процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд»;

- з підготовки змін до Конституції України та інших законодавчих актів, зокрема стосовно створення єдиного органу, відповідального за формування суддівського корпусу.

Перейти на початок