Версiя для друку

Сесія робочої групи «Незалежні судові системи»

11-13 липня 2011 року в м. Страсбурзі Генеральним директоратом з прав людини та правових питань Ради Європи було проведено триденну сесію Робочої групи «Незалежні судові системи» підгрупи «Призначення на посаду судді вперше, кар’єра судді та дисциплінарна відповідальність судді» в рамках Програми «Підтримка судової реформи в країнах Східного партнерства».

У роботі зазначеної сесії було запрошено взяти участь представника Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, представленої в якості новоствореного незалежного постійно діючого органу в системі судоустрою України.

Робоча сесія була орієнтована на обговорення питань щодо порядку призначення на посаду судді вперше, просування по службі, терміну повноважень судді, гарантій захисту судді від зовнішнього тиску та тиску в середині судової системи, притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

До складу української делегації, що взяла участь у робочій зустрічі, також ввійшли представники Міністерства юстиції України та Ради суддів України.

Також, у цій зустрічі участь взяли представники судової гілки влади Вірменії, Азербайджану, Молдови та Грузії.

У ході зустрічі було підбито підсумки результатів спільних напрацювань першої сесії Робочої групи; обговорено та проаналізовано висновки експертів Ради Європи щодо відповідності національного законодавства в частині засад організації судового самоврядування європейським стандартам та заслухано коментарі представників національних делегацій Азербайджану, Грузії, Молдови, Вірменії та України.

Окрім того, було обговорено відмінності порядку призначення на посаду судді вперше, просування та кар’єру судді, оплату праці та звільнення судді з урахуванням європейських стандартів. Також, представниками делегацій Азербайджану, Грузії, України, Молдови та Вірменії було продемонстровано презентації, що тезово відображали суть їх доповідей. Презентація представників делегації України відображала практичні питання реалізації вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року, зокрема, в частині повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Заключний день роботи сесії був присвячений обговоренню гарантій від тиску на суддю ззовні та всередині судової системи з урахуванням європейських стандартів. Також, розглянуто основні перешкоди на шляху приведення національних процедур у відповідність до європейських стандартів в країнах – бенефіціарів, що стосується призначення судді, кар’єри та звільнення судді, неетичної поведінки та дисциплінарної відповідальності судді.

Перейти на початок