Версiя для друку

Круглий стіл на тему:«Теоретичні та практичні питання дисциплінарного провадження щодо судді»

21-22 листопада 2013 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України спільно з Проектом USAID «Справедливе правосуддя» провела у готельно-оздоровчому комплексі «Сольва» (с. Поляна Свалявського району Закарпатської області) круглий стіл для членів Комісії за участю членів Вищої ради юстиції, суддів Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Київського апеляційного адміністративного суду, представників Національної школи суддів України, вищих навчальних та науково-дослідницьких закладів в галузі права. Захід був спрямований на вдосконалення процедур дисциплінарного провадження щодо суддів.

  Як зазначив І. Самсін, притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності завжди було одним з найпопулярніших та найгостріших питань як для суддівської спільноти, так і для громадськості загалом. Тому Комісія приділяє особливу увагу виконанню цієї функції.

«Практика трьох років потребує узагальнення та аналізу. В ході діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України назріла низка питань, що виникають при здійсненні дисциплінарного провадження. Ці питання пов’язані з кваліфікацією дисциплінарних проступків суддів, з обчисленням строків в дисциплінарному провадженні, процедурними неузгодженостями законодавства», – зазначив І. Самсін.

Робота ВККСУ пов’язана з діяльністю Вищої ради юстиції та Вищого адміністративного суду України. Основна тема круглого столу – обговорення дисциплінарної відповідальності суддів. «Узгодження позиції Комісії, ВРЮ та ВАСУ щодо процедури дисциплінарного провадження є вкрай важливою і потрібно працювати над виробленням єдиних підходів у цьому питанні», – підкреслив І. Самсін.

Від імені обласної влади учасників круглого столу привітав Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олександр Ледида, який наголосив на важливості питань, що розглядаються на заході.

Під час заходу присутні мали можливість поділитись думками щодо дисциплінарної відповідальності суддів, окреслили для Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подальші дії в цьому напрямку. Активну участь в обговоренні проблемних питань окрім членів Комісії також взяв суддя Верховного Суду України Віктор Кривенко, секретар другої судової палати ВАСУ Михайло Зайцев,  заступник керівника Проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова та ін. Досвідом дисциплінарної відповідальності судді у Польщі поділився польський суддя Гжегож Борковскі.

Як зазначив Голова Комісії Ігор Самсін, результати круглого столу, думки та позиції всіх його учасників будуть належним чином узагальнені, проаналізовані та взяті до відома. Він також додав, що напрацювання цього заходу будуть донесені до дисциплінарних інспекторів шляхом проведення відповідних навчань.

Перейти на початок