Версiя для друку

Працівники ВККСУ взяли участь в обговоренні Кодексу професійної етики судді

Працівники ВККСУ взяли участь в обговоренні Кодексу професійної етики судді

4 квітня 2012 року проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Україна: справедливе правосуддя» організовано робочу зустріч, під час якої було обговорено внесення змін до Кодексу професійної етики судді.

Зі станом справ щодо підготовки нової редакції Кодексу професійної етики судді учасників зустрічі ознайомила секретар Ради суддів України, суддя Вищого господарського суду України Тетяна Козир. Вона зазначила, що проект нового Кодексу ґрунтується на Бангалорських принципах поведінки суддів від 19 травня 2006 року, а відтак повністю відповідатиме міжнародним стандартам поведінки суддів.

Довідково. Робочий проект Кодексу було схвалено на засіданні Ради суддів України 23 березня 2012 року та направлено в усі суди України для обговорення на зборах суддів. Окрім того, проект наразі активно обговорюється на спеціальному форумі професійної мережі «Феміда» офіційного веб-порталу судової влади України. Цей документ має бути затверджений з’їздом суддів України, який відбудеться восени цього року.

На відміну від чинної редакції, доопрацьований проект Кодексу професійної етики судді більш структурований і складається з преамбули, першого розділу «Морально-етичні принципи поведінки судді» та другого розділу «Норми професійної етики судді. Рівність, компетентність і старанність».

Перейти на початок